Nikola Grahovac: Očekivali smo više od sebe... - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nikola Grahovac: Očekivali smo više od sebe…

Nikola Grahovac: Očekivali smo više od sebe…

Prva utakmica u novoj sezoni EHF Lige šampiona nije donela ništa novo PPD Zagrebu. I nakon gostovanja viceprvaka kontinenta, danskog Olborga, slavni hrvatski klub na pobedu u eliti čeka još od sezone 2019/2020.

Bilo bi veliko iznenađenje da se crni niz prekinuo sinoć protiv snažnog sastava Stefana Madsena, ali se ipak očekivao jači otpor „Plinara“ u zagrebačkoj Areni.

Domaćin je bio bolji u prvih 20 minuta, a onda je krenula danska mašinerija, i nije stala do kraja – 24:34.

Ivica Obrvan, trener PPD Zagreba:

Teško je bilo što reći nakon ovakvog poraza. Čestitke Aalborgu na sjajnoj utakmici, želim im sve najbolje u nastavku sezone. Izgledali smo dobro u prvih 20 minuta međutim kasnije smo krenuli s greškama koje su oni znali iskoristiti. Slabo smo otvorili drugo poluvrijeme, oni su još dodatno pobjegli i to je odlučilo susret. Cilj je naravno analizirati utakmicu i pripremiti se na najbolji mogući način za ono što slijedi a to je utakmica u Szegedu.

Nikola Grahovac, igrač PPD Zagreba:

Očekivali smo više od samih sebe. Otvorili smo utakmicu dobro međutim kasnije smo počeli raditi previše pogrešaka u napadu što su gosti znali iskoristiti. Zabili su puno laganih golova i stigli do prednosti koju više nije bilo moguće uhvatiti. Težak poraz ali treba vidjeti gdje smo griješili i pripremiti se za Szeged na najbolji mogući način.

Stefan Madsen, trener Aalborga:

Uvijek smo uzbuđeni prije prve utakmice Lige prvaka, puno znači ovakva pobjeda. Zahvalio bih se Zagrebu na sjajnom gostoprimstvu, uvijek se osjećamo odlično ovdje. Danas smo bili jako dobri u oba smjera. U prvom dijelu je bilo nešto više pogrešaka međutim kasnije smo bili bolji i došli do veike pobjede.

Mikael Aggefors, golman Aalborga:

Kao što je trener i rekao uvijek su prve utakmice napete. Očekivali smo jaki Zagreb nakon sjajnih izdanja u SEHA ligi, dobro smo se pripremili. Zagreb je dobro počeo međutim kasnije je naša obrana postala bolja, počeli smo trčati kvalitetnije i brže i polako povećavali prednost. Zadovoljni smo.