Olborg ponovo prejak za PPD Zagreb - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Olborg ponovo prejak za PPD Zagreb

Olborg ponovo prejak za PPD Zagreb

U prvoj utakmici nove sezone EHF Lige šampiona, PPD Zagreb pred oko 1.000 gledalaca u Areni ubedljivo poražen od viceprvaka ovog takmičenja, danskog Olborga. Silno pojačani, najbolji tim Danske, slavio je u hrvatskoj prestonici 24:34 (14:18).

Osokoljeni sjajnim nastupom na fajnal-foru SEHA Gazprom lige, povredama oslabljeni tim Ivice Obrvana je odlično ušao u utakmicu. Uprkos drastičnoj razlici u golmanskom učinku, čuvao je prednost do sredine prvog poluvremena, iako je u jednom trenutku Agefors imao sedam odbrana, u odnosu na niti jednu Zagrebovih golmana.

Strašno brzi Danci su bili neuhvatljivi, podešene su nišanske sprave i sa spoljnih pozicija, pa se domaćen već na velikom odmoru našao u zasotatku od četiri gola. U nastavku, Zagreb se za tili čas našao u izgubljenoj situaciji. Razlika u korist Olborga je rasla do dvocifrene.

PPD ZAGREB – AALBORG 24:34 (14:18)

PPD ZAGREB: Slavić 3 odbrane, Ivić 3 odbrane; Šipić, Vistorop 3, Čavar 2 (1), Mandić 5, Klarica 5, Gojun, Klis 1, Musa, Sirotić, Matanović 1, Čupić 3 (2), Obranović 3, Leimeter, Grahovac 1.

Trener Ivica Obrvan

AALBORG: Gade, Aggefors 10 odbrana; Jakobsen, Samuelsson, Klove, Barthold 9(3), Claar 3, Nielsen 4, Sandell 3, Christensen 4, Jensen, Larsen 2, Björnsen 3, Mollgard 3, Antonsen 2, Juul-Lassen 1.