Balkan-Handball.com

Nikola Mitrevski junak pobede Porta nad Sportingom

Pored dobrih igara u Ligi šampiona, ekipa Porta briljira u domaćem šampionatu. I u desetom uzastopnom meču, plavo-beli su ostvarili trijumf, i to protiv jednog od dva najveća konkurenta u borbi za titulu, lisabonskim Sportingom u gostima – 27:33 (14:14).

„Zmajeve“ je do pobede ponovo predvodio maestralni Nikola Mitrevski sa 14 intervencija, iako je u igru ušao tek u 20. minutu, trenutku kada je njegov tim gubio sa tri gola razlike. Makedonski as je proglašen za igrača utakmice sa čak 51% odbranjenih šuteva.

Iako ima maksimalan učinak, Porto nije na čelu tabele, pošto Benfika ima 11/11. I Sporting je imao svih 10 pobeda do duela sa braniocem titule.

Mitrevski od prelaska u Porto beleži spektakulatne partije, kako u domaćem šampionatu tako i u Ligi šampiona, ali u dresu nacionalnog tima. U elitnom takmičenju je već dva puta imao odbranu kola, a ukupno tri puta se njegova intervencija našla u top 5.

U četvrtak protiv PSŽ-a Nikola nije dobio priliku da se istakne, pošto je prvi izbor trenera Magnusa Andersona bio Kintana. Porto je tu utakmicu izgubio iako je ubedljivo vodio na poluvremenu, a priliku za revanš imaće narednog četvrtka u francuskoj prestonici.

1. Benfica 11 11 0 0 341:257 33

2. Sporting 11 10 0 1 346:270 31

3. Porto 10 10 0 0 349:216 30

4. ABC Braga 11 5 2 4 297:286 23

5. Aguas Santas 9 7 0 2 286:241 23

6. Belenenses 8 5 3 0 236:213 21

7. Vitoria 11 4 1 6 258:292 20

8. Avanca 11 4 0 7 278:298 19