NIŠTA OD DERBIJA: PSŽ se igrao sa Kilom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa NIŠTA OD DERBIJA: PSŽ se igrao sa Kilom

NIŠTA OD DERBIJA: PSŽ se igrao sa Kilom

U, na papiru derbiju 8. kola grupe A VELUX EHF Lige šampiona, PSŽ je i drugi put za nedelju dana savladao Kil, ovoga puta na svom terenu rezultatom 37:30 (18:12). Ni u jednom trenutku utakmice nije izgledalo kao da je drugačiji ishod moguć, pošto je nemački šampion na terenu  delovao kao Alisa u zemlji čuda.

Sastav Noke Serdarušića su do pobede vodili Omejer sa 18 odbrana, Karabatić sa osam, Hansen sa sedam i Onrubija sa šest golova. Kod gostiju, po šest puta su pogodili Vujin i Disinger, pet golova dao je Duvnjak

Maestralni Tijeri Omejer  nije imao milosti protiv bivšeg kluba. Svojim odbranama je destabilizovao momke u crno – belom, čije posrtanje je bilo nezaustavljivo. Na drugoj strani, Niklas Landin je imao jednu od onih utakmica kada ništa ne može odbraniti, pa ni 18:12 na poluvremenu nije izgledalo toliko strašno.

Ali zato jeste početkom nastavka, kada se igra Kila potpuno raspala, iako se tako nešto moglo konstatovati pre odmora. Poklanjali su iskusni bekovi Alfreda Gislasona kontru za kontrom Parižanima, pa je sredinom drugog poluvremena na semaforu pisalo 37:26.

Opuštanje rivala, „Zebre“ su iskoristile da ublaže poraz, koji im je izbrisao i poslednju ambiciju o osvajanju prvog mesta u grupi, koji obezbeđuje direktan plasman u četvrtfinale.

Za tu privilegiju će se do kraja preliminarne faze boriti PSŽ sa 14, Vesprem sa 13 i Flensburg sa 12 bodova. Kil je četvrti sa osam, Visla ima sedam, Zagreb šest, Celje i Bešiktaš po dva.