Od sjaja do očaja: Košmaran početak nastavka presudio Zagrebu protiv Monpeljea - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Od sjaja do očaja: Košmaran početak nastavka presudio Zagrebu protiv Monpeljea

Od sjaja do očaja: Košmaran početak nastavka presudio Zagrebu protiv Monpeljea

U okviru šestog kola grupe A EHF Lige šampiona, rukometaši PPD Zagreba poraženi su na svom terenu od Monpeljea 22:25 (13:11). Hrvatski šampion je tako ostao na jednom poenu, dok je tim iz Francuske ubeležio četvrti uzastopni trijumf nakon remija i poraza na startu sezone.

Domaći su fenomenalno otvorili utakmicu i bili značajno bolji protivnik u prvom poluvremenu. Otvorili su sa 5:1, ali se Monpelje brzo vratio u egal. Lavovski su se borili momci Ivice Obrvana i odneli plus dva na veliki odmor, ali se igra raspala početkom nastavka.

Serijom 10:1 početkom drugog poluvremena, Monpelje je razrešio sve dileme. Od deficita 13:11, poveli su sa 14:21, i tu povratka više nije bilo. Prišli su Zagrepčani u samom finišu na minus dva, ali tada već vremena da se promeni konačan ishod nije bilo.

PPD Zagreb – Montpellier 22:25 (13:12)

ZAGREB – Arena. Gledatelja 800

PPD ZAGREB: Slavić (8), Ivić (2); Šipić, Vistorop 2, Ćavar, Mandić 1, Klarica 4, Gojun, Srna 5, Klis, Musa 1, Matanović 1, Čupić 7 (7), Oranović, Leimeter 1.

MONTPELLIER: Šego (11), Bonnefoi; Simonet 1, Villeminot 2, Gudmundsson, Descat 1 (1), Pellas 2 (2), Bos 7, Bataille, A. Lenne 1, Moscariello 1, Porte 2, Y. Lenne 2, Wallinius 2, Suarte Brito 2, Načinović.

SEDMERCI: PPD Zagreb 7 (7), Montpellier 4 (3).

ISKLJUČENJA: PPD Zagreb 4 minute (Šipić, Musa), Montpellier 6 minuta (Villeminot, Bataille, A. Lenne).