ODLIČNI "ORLOVI" sa -4 u Novi Sad - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ODLIČNI „ORLOVI“ sa -4 u Novi Sad

ODLIČNI „ORLOVI“ sa -4 u Novi Sad

Reprezentacija Srbije poražena je u prvom meču baražu u španskom Lalinu od domaćina 28:32 (14:15), ali na revanš u Novi Sad nosi aktivan rezultat. Zvanični debi Borisa Rojevića u selektorskoj ulozi sa nešto izmenjenim sastavom u odnosu na mandat Tonija Đerone, doneo je kvalitetnu partiju „orlova“ koji su u većem delu utakmice bili potpuno ravnopravan rival „furiji“ predvođenoj imenima svetske klase poput Vargasa, Dušebaeva, Gomeza…

U prvom poluvremenu se igralo gol za gol uz vođstvo Srbije (0:1 i 6:7), a ton igri „orlova“ davale su odbrane Dejana Milosavljeva, ali i role Miloša Kosa, Alekse Kolakovića, Miloša Orbovića i Lazara Kukića. Trebalo je vremena da se „orlovi“ naviknu na promenu španske odbrane i pronađu način da zaustave dirigenta u španskom napadu u nastavku Aleksa Dušebaeva.

U tome je pomogla i sjajna rola povratnika Milana Jovanovića, koji je posle šest i po godina stanke nastavio tamo gde je završio u januaru 2018. godine na EHF EURO. Poveli su Španci 25:20 u 45. minutu, a svoj doprinos dao je i nezadrživi Uroš Kojadinović sa par minijatura koje nisu domaćinu dozvolile da se odlepi…

Kod Srbije Vanja Ilić, Milan Jovanović i Miloš Kos bili su efikasni sa po pet golova, dok je Aleks Dušebaev predvodio svoj tim sa golom više.