Odlično Celje skupo prodalo kožu u Kilu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Odlično Celje skupo prodalo kožu u Kilu

Odlično Celje skupo prodalo kožu u Kilu

Još jednom su Celjani pružili sjajan otpor protiv velikog favorita, nakon Barselone kod kuće namučili su i Kil u gostima, bili u igri za bod do 58. minuta, ali dobar utisak nije zaokružen poenima – 33:29 (19:15), pa je pred poslednje kolo i gostovanje Alborgu, slovenački šampion ostao na tri pobede u eliti ove sezone – dve protiv Zagreba i jedne protiv Nanta u Francuskoj.

Kil je vodio od početka do kraja, ali do samog finiša nije uspevao da slomi otpor žilavih Celjana. Čak i kada je u 52. minutu stekao maksimalnih plus šest, šampion Evrope nije završio posao, jer su gosti ekspresnom serijom 4:0 stigli na dva gola zaostatka. Ipak, izabranici Tomaža Ocvirka su potom propustili tri prilike da smanje na minus jedan, a da nisu ni šutnuli na gol, što je Sagosen kaznio golom za 32:29 na dva minuta pre kraja, a nakon brzopletog i lošeg odgovora Dragaševića, postalo je jasno da će favorit ispuniti očekivanja svojih navijača, koji ni ovoga puta nisu mogli da budu tamo gde im je mesto – na tribinama.

Kao i protiv Barselone, briljantnu partiju prikazao je golman Celja Miljan Vujović, istakavši se sa 15 odbrana, od kojih je većinu zabeležio u zicer situacijama. Na drugoj strani, Niklas Landin je odmarao, pa je šansu dobio Dario Kvenšted, ali se nekadašnji čuvar mreže Magdeburga nije proslavio, sa svega šest intervencija.

U sastavu domaćina nije bilo Domagoja Duvnjaka, pa je nešto veću minutažu iskoristio Miha Zarabec postigavši četiri pogotka. Toliko su dali još pivotmenu Pekeler i Vinček, a efikasniji od njih bio je samo Magnus Landin sa jednim golom više. Tri puta je pogodio Sander Sagosen.

Na drugoj strani, Tadej Mažej je bio odličan sa šest golova, Veron Naćinović dodao je pet, Žiga Mlakar četiri, David Razgor tri, Marguč, Dragašević, Grošelj i Novak po dva, a Čepić, Kodrin i Horžen po jedan. Zanimljivo, Josip Šarac se nije upisao u strelce.

Celjani su i pre ove utakmice znali da će bez obzira na ishod ostati na sedmom mestu grupe B, iza Nanta a ispred PPD Zagreba. Njihov protivnik u osmini finala biće Flensburg, Lomza Vive Kielce ili Pari Sen Žermen, dok bi Kil lako mogao da se u borbi za četvrtfinale sretne sa Pik Segedom, što bi potencijalno bio najzanimljiviji par ove faze takmičenja.