HLADAN TUŠ ZA "MILIONERE": Benjamin Burić nosi bodove iz Pariza! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa HLADAN TUŠ ZA „MILIONERE“: Benjamin Burić nosi bodove iz Pariza! (Video)

HLADAN TUŠ ZA „MILIONERE“: Benjamin Burić nosi bodove iz Pariza! (Video)

Utakmica nedelje po izboru EHF-a u potpunosti je opravdala taj epitet. U veličanstvenoj rukometnoj predstavi u „gradu svetlosti“, Flensburg je savladao Pari Sen Žermen nakon pet uzastopnih neuspeha protiv ovog rivala u elitnom takmičenju – 28:29 (18:14). Junak pobede ekipe sa nemačko-danske granice je, ko drugi do Benjamin Burić, ne samo zbog odbrane poslednjeg šuta na meču koji je izveo Nedim Remili.

PSG – Flensburg-H 28-29 (18-14)

PSG : Luka Karabatic 5, Ferran Sole 4, Mikkel Hansen 4, Nedim Remili 3, Nikola Karabatic 3, Dainis Kristopans 2, Kamil Syprzak 2, Mathieu 1, Elohim Prandi 1, Benoit Kounkoud 1, Henrik Hansen 1, Adama Keita 1.

Flensburg-H : Hampus Wanne 6, Marius Steinhauser 4, Jim Gottfridsson 4, Gøran Søgard 4, Mads Mensah Larsen 3, Franz Semper 2, Magnus Röd 2, Domen Sikosek 2, Lasse Møller 1.

Sjajan rukomet viđen je od samog starta, igralo se u vrlo visokom ritmu – smenjivale su se brze akcije, efektni golovi i odbrane. PSŽ se bolje snašao i stekao lepu prednost već u ranoj fazi meča, i uspeo da održi ritam i preimućstvo do odlaska na odmor.

Delovalo je da će tim Raula Gonzalesa ubeležiti još jedan rutinski trijumf protiv stare mušterije, ali su stvari potpuno promenile u drugom poluvremenu. Flensburg je namestio odbranu, razbranio je Burić, pa je domaći tim od 38. do 50. minuta dao samo dva gola.

Dobru defanzivu, gosti su materijalizovali pred protivničkim golom. Pogodak Sikošek Pelka doneo im je prvu prednost na meču (25:24), na ulasku u poslednjih 10 minuta meča. Izabranici Maika Makule su do kraja utakmice uspeli da odigraju gol za gol i dobiju meč. Minut pre kraja, pri nerešenom rezultatu, pogodio je Džim Gotfridson, a pokušaj Remilija 50 sekundi kasnije zaustavio je Benjamin Burić.

PSŽ je tako loše započeo novi put ka Kelnu. U prvom kolu „Milioneri“ nisu izlazili na teren, pošto je planirani meč u Segedinu odložen, dok je Flensburg sa dve pobede na startu ( u prvom kolu savladali Vive Kielce 31:30) nagovestio da će se ove sezone napokon ozbiljnije fokusirati na Ligu šampiona .