Odluka pada u Francuskoj: Remi Zagreba sa Monpeljeom u Areni - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Odluka pada u Francuskoj: Remi Zagreba sa Monpeljeom u Areni

Odluka pada u Francuskoj: Remi Zagreba sa Monpeljeom u Areni

Žestoka borba pred skoro 15.000 gledalaca završena bez pobednika.

Uzbudljivih 60 minuta u zagrebačkoj Areni nisu nas približili odgovoru ko će u četvrtfinale Lige šampiona. Zagreb i Monpelje odigrali su nerešeno 27:27 (11:13), pa će odluka pasti za sedam dana u zemlji olimpijskih prvaka.

Teškoj, rovovskoj borbi dva rivala prisustvovalo je skoro 15.000 navijača. Bila je to prva utakmica nok-aut faze elitnog takmičenja posle tri godine.

Teško da bi domaći tim prihvatio ovakav ishod da mu je ponuđen pre meča, ali s obzirom na početak duela, kada su izabranici Andrije Nikolića za 14 minuta postigli samo jedan gol, konačan ishod može biti po volji.

Sve će biti rešeno u Monpeljeu za sedam dana, kada će uzvratna utakmica dati odgovor ko će biti protivnik Kila u četvrtfinalu.

Odbrane su obeležile prvo poluvreme, pogotovu Monpeljeova. Na isteku prvog kvartala, rezultat je glasio 1:4. Tek kada se raspucao Miloš Kos, Zagreb je uhvatio priključak, ali se otvorilo i pred suprotnim golom.

Optimizam uliven odličnim početkom drugog poluvremena, kada je domaćin prvi put poveo, nije drugo trajao, jer su gosti brzo povratili kontrolu. Ogromna želja i upornost Zagrebovih igrača rezultirala je izjednjačenjem na 27:27 dva minuta pre kraja. Do kraja su mreže mirovale.

Zagreb – Montpellier 27:27 (11:13)

ZAGREB Arena. Gledatelja 14.500. Suci: Madsen i Mortensen (Danska)

ZAGREB: Mandić (9), Grbavac (2); Kos 5, Ćavar 3, Walczak 1, Faljić 1, Klarica 3, Gojun, Srna 6, Horvat, Sirotić, Čupić 5 (5), Dibirov 1, Kavčić 1, Glavaš 1, Suholežnik. Trener Andrija Nikolić

MONTPELLIER: Bolzinger (8), Desbonet (2); Karlsson, Simonet 6, Pellas 4, Fernandez, Panić, A. Lenne, Skube 6 (4), Prat, Konan, dos Santos 3, Porte 2, Lenne 5, Berthier, Načinović 1. Trener Patrice Canayer

Sedmerci: Zagreb 5 (5), Montpellier 4 (4) Isključenja: Zagreb 6 minuta (Faljić 13, Suholežnik 26, Kavčić 41), Montpellier 16 minuta (Konan 5, 34, dos Santos 26, Simonet 33, 52, Porte 43, Pellas 55, 60)