Kil siguran u Brestu, remi Monpeljea i Segeda - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kil siguran u Brestu, remi Monpeljea i Segeda

Kil siguran u Brestu, remi Monpeljea i Segeda

U prve tri utakmice nove sezone EHF Lige šampiona, jedinu pobedu ostvarila je ekipa Kila. Poput Elveruma i Vardara, bodove su podelili Monpelje i Pik Seged, dok je nemački šampion ostvario vrednu pobedu protiv Meškov Bresta u Belorusiji.

„Zebre“ su utakmicu prelomile sredinom drugog poluvremena, kada su se serijom 5:0 odvojile na nedostižnih 25:19. Najdramatičnije bilo je u Francuskoj. Pik Seged je iznenadio Monpelje na startu, poveo sa 6:1, ali na kraju mora biti prezadovoljan bodom, jer je domaćin četiri minuta pre kraja vodio 29:26.

MEŠKOV BREST-KIL 30:33 (15:18)

MEŠKOV BREST: Ušik 9 odbrana, Matskevič – Tamašuk, Bonefon, Datčuk, Viarheičuk, Ribiankov, Silko, Baranov, Santalov 2, Jurinok 3, Vranješ 3, Šumak 4, Vailupov 6, Skube 6, Kašparek 6

KIL: Kvenšted 9 odbrana, Landin – Ekberg 11, Sagosen 6, Rajnkind 4, Damke 3, Zarabec 2, Vajnhald 2, M. Landin 2, Duvnjak 1, Pekeler 1, Vinček, Horak, Erig, Bilik

MONPELJE-PIK SEGED 29:29 (14:15)

MONPELJE: Šego 9 odbrana, Bonfua 2 odbrane – Valinius 3, Panić 3, Duarte 3, Gudmundson 3, Simonet 3, Pelas 3, Viljemino 2, Janis Len 2, Načinović 2, Bos 1, Moskarielo 1, Deska 3, Bataj, Artur Len

PIK SEGED: Mikler 10 odbrana, Alilović 1 – Alustiza 3, Frimel 8, Banhidi 3, Radivojević 5, Šoštarić 3, Bodo 2, Martins 2, Bombač 1, Tonesen 1, Mačkovšek 1, Henigman, Gaber, Rosta, Blonc