"Orlovi" ubedljivi u Slovačkoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa „Orlovi“ ubedljivi u Slovačkoj!

„Orlovi“ ubedljivi u Slovačkoj!

„Orlovi“ su u Šalji savladali reprezentaciju Slovačke rezultatom 32:21 (11:14) i trijumfalno završili prvu od dve provere protiv jednog od domaćina narednog Evropskog prvenstva.

Blistao je debitant Danilo Radović, i na najbolji mogući način se nametnuo selektoru Toniju Đeroni. Uroš Borzaš nije igrao zbog povišene telesne temperature, a čitav meč je među stativama proveo Vladimir Cupara, pa je za pretpostaviti da će u drugoj utakmici, u subotu u Bratislavi (18.00), braniti Dejan Milosavljev.

SLOVAČKA – SRBIJA 21:32 (11:14)

SLOVAČKA: Hruščak, Korbel 2, Machač, Burnazovič, Rečičar 1, Brijatka, Prokop 2, T. Urban 6, Duriš 1, Peči 6, Kovačeč, L. Urban 2, Kalafut 1, Slaninka, Mikita, Ivanicia

SRBIJA: Cenić, Sretenović 2, Đukić 1, Abutović, Pešić, Kolaković 2, Radivojević 2, N. Ilić 5, Pešmalbek 2, V. Ilić 4, Milić 3, Marsenić 3, Orbović 2, Radović 5, Milosavljević 1

Selekcija Slovačke je bolje započela utakmicu i u uvodnim minutima povela sa 3:0. Međutim, prednost domaće ekipe nije dugo trajala. „Orlovi“ su do 10. minuta izjednačili na 5:5, a sredinom poluvremena stekli prednost koju nisu ispuštali do kraja utakmice. Vodila je Srbija sa tri gola razlike poslednjih desetak minuta prvog poluvremena i sa tom razlikom, rezultatom 14:11 okončala prvi deo utakmice.

Mnogo ubedljivije je bilo izdanje Srbije u drugom poluvremenu u kojem nisu dali mnogo prostora domaćinu za igru. Na isteku 40. minuta „orlovi“ su uvećali prednost na 6 golova (14:20), a deset minuta kasnije serijom od 4:0 su stekli već nenadoknadivih 26:17. Utakmicu su mirno priveli kraju i slavili rezultatom 32:21.

Danilo Radović

• Nakon malo lošijeg starta, uspeli smo da se podignemo, odigrali smo fantastično osbranu večeras i mislim da su onda golovi u napadu sami došli. Ovo je tek početak priprema za Evropsko prvenstvo i mislim da smo krenuli odlično.

Žikica Milosavljević

• Imali smo loš početak, 0:3 i to sve zbog grešaka u napadu. Ono što je bilo zadovoljavajuće je što smo se posle prvog tajm-auta malo „probudili“ i zaista na pravi način odradili odbrambene zadatke koji su bili na visokom nivou. Bilo je grešaka u igri sa igračem više, danas u tim situacijama nismo uspeli da damo ni jedan gol i bilo je nekoliko tehničnih grešaka koje bi trebalo ispraviti. Ono što je važno, zadržali smo duh koji smo imali od samog početka od kad je selektor Đerona na kormilu i nastavili smo sa nizom pobeda.

Drugi meč između Slovačke i Srbije na programu je u subotu, 6. novembra od 18.00 časova u Bratislavi.