PARTIJA SEZONE: Izviđač skupo prodao kožu u Francuskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PARTIJA SEZONE: Izviđač skupo prodao kožu u Francuskoj

PARTIJA SEZONE: Izviđač skupo prodao kožu u Francuskoj

Nisu "Skauti" uspeli do boda ni u četvrtom kolu, ali su osvetlali obraz kluba.

Odlična partija Izvišača na gostovanju Šamberiju nije nagrađena bodom – 34:30 (16:13), ali su momci Tonija Čoline pokazali raskoš svog potencijala i značajno popravili utisak u 4. kolu grupne faze EHF Lige Evrope.

Da je bilo malo više iskustva u finišu meča, šampion BiH je mogao i do senzacije. Disali su za vratom velikom favoritu čitavim tokom meča, čak su i poveli početkom drugog poluvremena. Tek u poslednjih deset minuta, tačnije od rezultata 28:27, domaćin je uspeo da se odvoji na bezbedno rastojanje i obezbedi drugu pobedu.

Najefikasniji kod „Skauta“ bio je Edvin Dželilović sa osam pogodaka. Ivano Pavlović dodao je šest, dok je Diano Ćeško pogađao pet puta. Aldin Alihodžić je sakupio sedam odbrana. Kao pre sedam dana u Ljubukom, najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Benžaman Rišer sa sedam golova.. Reprezentativac BiH Harun Hodžić je na golu Šamberija imao devet odbrana.

U narednom kolu, Izviđač sledećeg utorka dočekuje Dinamo iz Bukurešta, koji je danas na svom terenu izgubio od Fukse Berlina 32:33, zahvaljujući nestvarnoj partiji Dejana Milosavljeva (23 odbrane).