Prvak Slovačke ponovo lak zalogaj za Nexe, drugi krug obezbeđen! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Prvak Slovačke ponovo lak zalogaj za Nexe, drugi krug obezbeđen!

Prvak Slovačke ponovo lak zalogaj za Nexe, drugi krug obezbeđen!

Nexe nastavlja da gazi u Ligi Evrope.

„Gromovi“ su zadržali maksimalan učinak u grupi D i nakon 4. kola – u Našicama je oružje položila i ekipa Považske Bistrice – 35:28 (19:15). Još jednom je Nexe lako porazilo slovačkog prvaka, i sa četiri trijumfa u isto toliko mečeva obezbedilo već sada prolazak u drugu fazu Lige Evrope.

Ne računajući prvih desetak minuta, domaćin je dominirao čitavim tokom meča, toliko da se pitanje pobednika nije postavljalo još od vođstva 18:12 u finišu prvog poluvremena. Početkom drugog, razlika je porasla na plus osam, pa je trener Branko Tamše iskoristio priliku da maksimalno izrotira tim. Priliku su dobili i juniori Loris Hromin i Stjepan Javorček.

Narednog utorka na gostovanju Skjernu, Nexe ima priliku da osigura i prvo mesto u grupi.

RK NEXE – MŠK Považska Bystrica 35:28 (19:15)

RK NEXE: Kuzmanović (10 odbrana/1 sedmerac), Bakić 1, Hromin, Vejin 6, Marguč 8, Car (2 obrane), Sršen 2, Jotić, Manci Mičević, Velkavrh 1, Bezjak 1, Štrlek 3, Moslavac 5, Tomić 2, Javorček 1, Pribetić 5

Trener: Branko Tamše

MŠK Považska Bystrica: Machac 5, Sloboda 1, Bystricky, Kovačin (5 odbrana), Petrik, Chabada, Jurak 1, Duriš 9, Durana 2, Stefina, Urik, Briatka 3, Vallo 6, Kvaššay, Valašek, Galik 1 (3 odbrane)

Trener: Vaclav Straka