"Pirova pobeda" Pelistera u derbiju - Đukićev gol i ples za radost Vardara - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „Pirova pobeda“ Pelistera u derbiju – Đukićev gol i ples za radost Vardara

„Pirova pobeda“ Pelistera u derbiju – Đukićev gol i ples za radost Vardara

Eurofarm Pelistera savladao je svog večitog rivala ekipu Vardara 29:25 (18:11) u okviru osmog kola Superlige Makedonije. Za ekipu iz Bitolja ovo je bila prva pobeda u ukupno trećem derbiju ove sezone. Ključan period za zeleno-bele bio je početak meča kada su serijom 6:0 ostavili Vardar na nedostižnu prednost koja je tokom meča išla i do devet gola razlike. Crveno-crni su imali velike kadrovske probleme i nekoliko dana pre meča su uputili zahtev za odlaganje meča, koji aktuelni šampion Makedonije nije prihvatio. Tim iz Skoplja, međutim, u dramatičnom finišu, zahvaljujući pogotku Darka Đukića u poslednjoj sekundi, došao je do boljeg međusobnog skora i tako ostaje lider u grupi i najverovatnije prenosi bod više u plej-of u odnosu na aktuelnog šampiona. Najefikasniji kod domaćina bili su Kosteski i Tajnik sa pet golova, dok su kod gostiju tri igrača postigla po četiri pogotka.

Pelister je predvođen svojim navijačima uhvatio rivala „na spavanju“ pa je već na početku meča otišao na prednost od šest golova razlike 7:1. Vardar je sve vreme pokušavao da smanji razliku i vrati se potpuno u meč ali su neiskorisćene šanse i početničke greške dovele aktuelnog šampiona na plus osam u 23. minutu (15:7). Do kraja poluvremena igralo se koncentrisanije pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 18:11.

Na startu drugog poluvremena crveno-crni su krenuli furiozno u želji da se vrate, ali je njihov rival jako brzo otišao stigao i do najveće prednosti od devet golova 22:13. Pelister je održavao prednost i nije dozvoljavao protivniku da se približi na željeni zaostatak. Ipak predvođenim sjajnim Kubancem Rodrigezom koji je postigao četiri gola (sve u drugom poluvremu) Vardar počinje polako da topi prednost protivnika. Zeleno-beli su u poslednjih 10 minuta napravili veliki broj grešaka i tako dozvolili aktuelnom vicešampionu da kroz dramatičan finiš stigne na četiri gola zaostatka i tako nakon pobede u prvom ligaškom derbiju (30:25) ima bolji međusobni skor od svog rivala.

Golmani su na ovom meču imali takođe značajnu ulogu. Kod domaćina Gedban je sa 12 intervencija davao vetar u leđa ekipi ,dok se njegov kolega Tomovski kasnije probudio i sa 11 odbrana, većinom u drugom poluvremenu pomogao ekipi u trenucima kada je njegova ekipa pokušavala da stigne željenu negativu.

U sledećem kolu ekipa Pelistera nakon evropske utakmice gostuje u Skoplju ekipi Multi Esensa, dok Vardar dočekuje Butel.

Eurofarm Pelister: Gedban (12 odbrana), Cehte 4, Kuzmanovski 1, Tajnik 5, Kisum 4, Radivojević 2, Kosteski 5, Petrović 1, Vasiljev 4, Seri 3.
Vardar: Tomovski (11 odbrana), Jagurinovski 1, Alarov 1, Georgievski 2, Karapalevski 3, Rodrigez 4, Lazarevski 4, Srdanović 4, Nikolić 3, Đukić 3.