"Pol pozicija" se vratila u Bitolj: Eurofarm Pelister bolji od Vardara na startu plej-ofa. - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa „Pol pozicija“ se vratila u Bitolj: Eurofarm Pelister bolji od Vardara na startu plej-ofa.

Veliki derbi makedonskog rukometa, a u okviru 1. kola plej-ofa nacionalnog prvenstva, Eurofarm Pelister je, pred punim tribinama svojih navijača, savladao tim Vardara 27:21 (10:10), pa sada ima bod više u odnosu na najljućeg rivala.

Nakon potpuno izjednačenog prvog poluvremena, tokom kojeg su centralne figure bili Filip Kuzmanovski na jednoj i Martin Tomovski na drugoh strani,  prevagu u nastavku donela je slovenačka spona.

Naučinkovitog Gedbana je na poluvremenu zamenio Urban Lesjak, a Angelovski je beka za pobedu pronašao u Domenu Tajniku, koji je razbio odbranu Vardara u drugoj polovini meča.

Tri odbranjena zicera Lesjaka, i serija golova raspoloženog Tajnika, razlozi su serije domaćina za prednost 19:14. Kuzmanovski i Tajnik su držali napad „Zelenih“ do kraja. Vardar nije uspeo da smanji zaostatak na manje od četiri gola.

Širina rostera aktuelnog šampiona bila je odlučujuća. Više kvalitetnih izbora na spoljnim pozicijama, Angelovski je maksimalno iskoristio – njegov tim je bio mnogo bolji protivnik u drugom poluvremenu. Odlični Matija Nikolić na srednjem beku i Lazarevski na crti, nisu imali dovoljno dobru napadačku postavu, a u drugom delu je i odbrana posustala.

Filip Kuzmanovski je sa osam golova bio najefikasniji akter meča. Jedan manje dao je Tajnik, od toga šest u drugom poluvremenu. Četiri puta, precizan je bio Nejc Cehte.

U poraženom taboru, najefikasniji bio je Matija Nikolić sa pet pogodaka, ispred Lazarevskog sa četiri.