Poraz Nexea u Španiji, treće mesto neminovnost - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Poraz Nexea u Španiji, treće mesto neminovnost

Poraz Nexea u Španiji, treće mesto neminovnost

Drugim uzastopnim gostujućim porazom u EHF Ligi Evrope, ovoga puta na gostovanju La Riohi 31:30 (14:15), našičko Nexe je izgubilo i teoretske šanse da u poslednjem kolu grupne faze osvoji drugo mesto, pa je izvesno da će kao trećeplasirani čekati rivala iz grupe D u osmini finala.

Iako je većim delom duela delovalo da su gosti zreli za još jedan „brejk“, previše teških grešaka u poslednjih 10 minuta koštalo je Nexe poraza. Završnicu je obeležio golman La Riohe Perez Molina, koji je sa nekoliko odbrana omogućuo saigračima da steknuo nedostižnih 31:28, pre nego što su Našičani ublažili poraz, jer vremena za više od toga nije bilo.

Na krilima nepogrešivog rutinera Fahrudina Melića (9/9) i posebno inspirisanog golmana Radovanovića, „Gromovi“ su konstanto vodili do 50. minuta, doduše najviše sa dva razlike, ali je domaćin u završnici bio za nijansu spretniji, kaznivši četiri uzastopna propuštena napada za izjednačenje Nexea.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Fernandez sa osam golova, dva više od Kasada. Sa druge strane, Melić najbolji sa devet, a pratio ga je Jaganjac sa šest.

U poslednjem kolu, hrvatski predstavnik će bez rezultatskog imperativa dočekati verovatno i najbolji tim sveta u ovom trenutku – nemački Magdeburg.

Jasno je da će lider Bundeslige u osminu finala sa prvog, Savenhof sa drugog, a Nexe sa trećeg mesta. Ostaje dilema da li će kao četvrti proći momci iz Logronja ili slovenačko Gorenje.