Poraz Vojvodine na startu Lige šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Poraz Vojvodine na startu Lige šampiona

Poraz Vojvodine na startu Lige šampiona

U prvom kolu grupe C VELUX EHF Lige šampiona, Vojvodina je očekivano poražena od Meškova u Brestu rezultatom 34:22 (15:14). Odlično se srpski šampion borio sa favorizovanim rivalom u prvih 30 minuta, ali je u nastavku kvalitet došao do izražaja i beloruski prvak je lako ubeležio prve bodove.

Domaći su iskoristili dobro otvaranje utakmice golmana Pešića i poveli sa 8:5 preko Kamišika, a nešto kasnije je bilo i 12:8, kada se razigrao Stojković.  Todorović, potom i Rastvorcev doveli su Vojvodinnu na minus dva, da bi Stanković smanjio na 13:12. Veliki peh za Vojvodinu bilo je treće isključenje Nikolića, već u 28.minutu.

Razlici u nastavku doprinela je  vidno kvalitetnija klupa Meškova, a ona je rasla iz minuta u minut. Levo krilo Marjanović priključio se Rastvorcevu i Todoroviću u gol akcijama, ali nedovoljno za veći otpor Meškovu koji je imao mnogo raspoloženih igrača, čak 12-orica su se upisala u strelce. Najefikasniji su bili Vukič, Kristopans i  Stojković sa po pet golova. U srpskom timu najviše pogodaka postigao je Rastvorcev – sedam, Todorović i Marjanović dali su po pet.

Utakmicu drugog kola grupe C, Vojvodina igra  26. septembra, kada će  u novosadskom Spens-u dočekati Čehovske Medvede. Ruski šampion je u prvom kolu slavio  protiv španske La Riohe sa 27:26 kod kuće.

Inače, Novosađani ostaju u Brestu do ponedeljka kada će odigrati protiv Meškova i utakmicu regionalne Seha Gazprom lige.