Prekinut niz, ali ostaje žal: Remi Zagreba i Elveruma - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Prekinut niz, ali ostaje žal: Remi Zagreba i Elveruma

Prekinut niz, ali ostaje žal: Remi Zagreba i Elveruma

Rukometaši PPD Zagreba zaustavili su crni niz od 17 poraza u Ligi šampiona, ali nisu uspeli da pobede norveški Elverum, odigravši u zagrebačkoj Areni 27-27 (14-11) u utakmici 3. kola A grupe elitnog takmičenja.

Jeste osvojen prvi bod, ali ostaje velika žal za drugim, pošto je tokom prvog poluvremena bio i plus šest u korist domaćina.

PPD Zagreb je odlično otvorio utakmicu i već u 11. minutu imao pet pogodaka prednosti (7-2). Nerešiva enigma za Norvežane u tom periodu bio je Čaba Lejmeter, koji je otvorio sa četiri pogotka.

U 19. minutu, nakon što je Ivan Čupić realizovao sedmerac, hrvatski prvak je imao šest golova više (11-5), i činilo se da je na pravom putu da prekine crni niz.

Ipak, Elverum je serijom 4:0 smanjio na 11:9, da bi David Mandić obezbedio domaćinu plus tri na velikom odmoru.

Dobar momentum sa kraja prvog, gosti su preneli u drugo poluvreme. Igra 7 na 6 im se isplatila, Zagrebova odbrana nije pronašla rešenje, pa je u 46. minutu gostujući tim prvi put poveo (21:22).

Ekipa je odlično reagovala na tajm-aut Obrvana i povela 23:22, da bi do same završnice čuvala minimalnu prenost igrom gol za gol. Pri rezultatu 27:27, 19 sekundi pre kraja, „Plinari“ su zaradili igrača više, ali nisu uspeli da kreiraju adekvatnu situaciju. Pokušao je Klarica pod faulom, potom i Obranović iz deveterca, ali utakmica nije dobila pobednika.

Zagrepčanima je ovo prvi bod u grupi, a Elverumu drugi, pošto je na startu takmičenja remizirao sa Vardarom kod kuće.

PPD Zagreb – Elverum 27-27 (14-11)

PPD Zagreb: Ivan Cupic 7, Csaba Leimeter 5, David Mandic 5, Sandro Obranovic 4, Filip Vistorop 2, Matej Hrstic 1, Edin Klis 1, Zeljko Musa 1, Luka Klarica 1.

Elverum: Tobias Gr øndahl 6, Dominik Mathe 5, Sindre Heldal 5,  Thomas Solstad 4, Eric Johansson 3, Stig Moen Nilsen 2, Kasper Lien 1.