PSŽ rutinski u Bitolju, Barsa silna u Danskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PSŽ rutinski u Bitolju, Barsa silna u Danskoj

PSŽ rutinski u Bitolju, Barsa silna u Danskoj

Bez boda je Eurofarm Pelister i nakon 11 mečeva u grupnoj fazi Lige šampiona. Favorizovani PSŽ nije imao težak zadatak, uprkos punim tribinama dvorane „Boro Čurleski“ – 25:31 (9:15).

Razlika u kvalitetu odrazila se na teren i semafor od prvog minuta. Uz raspoloženopg Grina među stativama, gosti su vrlo rano stekli visoku prednost za koju je jasno bilo da je nedostižna. Premalo je rešenja u napadu pronalazio makedonski šampion, dok je pred suprotnim golom situacija bila suprotna.

Stains je dirigovao u svom stilu, a za realizaciju su u prvom poluvremenu, kada je meč i rešen, zaduženi pre ostalih bili Šipšak na crti i Sole na desnom krilu. Rano se odvojio sastav Raula Gonzalesa na plus pet, Angelovski je pokušao igrom 7 na 6, ali nije uspeo ozbiljnije da zapreti snažnom rivalu.

Pari Sen Žermen je tokom drugog poluvremena rutinski čuvao prednost igrom gol za gol, a Raul je iskoristio priliku da ukaže priliku momcima koji nisu u prvom planu.

Šipšak je sa sedam golova bio najefikasniji u pobedničkim redovima, dok su se kod domaćina sa po tri pogotka istakli Peševski, Borzaš, Manaskov, Đorgovski i Radivojević.

U drugom meču ove grupe koji je počeo u istom terminu, Barselona je dominirala na gostovanju GOG-u u Gudmeu.

GOG – Barselona 23-30 (14-17)

GOG: Madsen 6, Blonc 5, Mensing 4, Pedersen 3. Rasmusen 2, Jakobsen 1, Als 1, Person 1
Barselona: Ričardson 6, Mem 5, Karlsbogard 4, Engesan 3, Gomez 3, Frade 3, Valera 2, Rodrigez 2, Arinjo 1, Janc 1