Raul Gonzales nakon poraza od Kila: Ovaj dvomeč je kao finale! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Raul Gonzales nakon poraza od Kila: Ovaj dvomeč je kao finale!

Raul Gonzales nakon poraza od Kila: Ovaj dvomeč je kao finale!

Nakon prve polovine najatraktivnijeg četvrtfinalnog dvoboja EHF Lige šampiona, Kil je ostvario neznatnu prednost na svom terenu protiv Pari Sen Žermena, trijumfovavši 31:29 (14:15)

Gosti iz Francuske imaju za čim da žale, pošto su 45 minuta bili u prednosti protiv branioca titule. Ipak, trener PSŽ-a Raul Gonzales, konstatovao je nakon meča da nije sve zavisilo od njegovih igrača.

-Čestitke Kilu na pobedi u prvoj polovini ovog dvomeča. Dobro smo počeli, odlično se branili i koristili svoje šanse. U drugom poluvremenu, Kil je igrao sve bolje i bolje. Nije nas to iznenadilo, zapravo smo igrali protiv aktuelnog prvaka Evrope. Kada su oni podigli kvalitet igre, nije nam bilo lako i nismo uspeli da izbegnemo poraz. Međutim, za nama je tek prva polovina dvoboja, sada oni treba da dođu nama na noge. Ovaj četvrtfinalni dvoboj je zaista kao finale Lige šampiona – konstatovao je španski strateg.

Poslednji gol na utakmici, dve sekunde pre kraja, postigao je Kamil Šipšak. Evo i nejgove reakcije sa pres konferencije neposredno po završetku borbe.

-Daleko je ovo četvrtfinale od gotovog i izvesnog. Da budem iskren, sada zaista jedva čekamo da dočekamo Kil na našem terenu, u utakmici koja će najverovatnije biti odigrana pred publikom. Naši navijači bi mogli puno da nam pomognu u revanšu. Što se prvog meča tiče, počeli smo mnogo da grešimo u drugom poluvremenu, kako u napadu tako i u odbrani. Jesmo igrali dobro napad 7 na 6, ali smo imalu puno problema sa izmenama potom – izjavio je poljski pivotmen.