PSŽ sa plus četiri iz Plocka, naziru se četvrtfinala - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PSŽ sa plus četiri iz Plocka, naziru se četvrtfinala

PSŽ sa plus četiri iz Plocka, naziru se četvrtfinala

"Milioneri" blizu okršaja sa Barsom.

U prvom meču osmine finala EHF Lige šampiona, Pari Sen Žermen je kao gost savladao Vislu Plock 26:30 (12:13), i tako načini veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale.  Ipak, ostaje revanš koji je na programu narednog četvrtka u francuskoj prestonici.

Nakon 20-ak minuta egala, kvalitet gostujućeg tima počeo je da dolazi do izražaja. Naročito je to slučaj bio u drugom poluvremenu, kada je sastav Raula Gonzalesa, pre svega dobrom odbranom uspeo da se odlepi na plus pet (16:21,18:23, 24:29), i zadrži solidnu prednost do samog kraja.

Šipšak i Pradni su predvodili strelce pobedničkog tabora sa po osam golova, ispred Balagera koji je dao pet. Janik Grin je imao prednost u odnosu na Paličku, i to je opravdao sa deset intervencija.

Odličan je u timu Ćavija Sabatea bio Miha Zarabec sa četiri gola, ali nije imao adekvatnu podršku ostalih bekova. Lučin i Mihić su po tri puta pogodili, dok se Šušnja i Terzić nisu upisali.

Pobednik ovog dvomeča će u četvrtfinalu igrati protiv Barselone.

LIGA ŠAMPIONA – PLEJ-OF ZA ČETVRTFINALE (PRVE UTAKMICE)