Vesprem "otresao" najvećeg rivala u Segedinu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Vesprem „otresao“ najvećeg rivala u Segedinu!

Vesprem „otresao“ najvećeg rivala u Segedinu!

Mnogo više se očekivalo od mađarskog dvomeča u osmini finala EHF Lige šampiona, makar što se neizvesnosti tiče. Ipak, za tako nešto potrebna su oba tima na vrhunskom nivou, a večeras je u Segedinu viđen samo jedan – Vesprem je napravio ogroman korak ka četvrtfinalu elitnog takmičenja, slavivši pred punim tribinama „Pik arene“ 30:37 (17:20)

Po postignutom rezultatu i svemu viđenom na terenu, bilo bi pravo čudo da revanš, koji je na programu za sedam dana, ne bude samo puka formalnost.

Imao je Vesprem kvalitetniji roster i u Pastorovoj eri, ali je španski stručnjak neretko pronalazio načina da „zaprži čorbu“ favoritu. Ipak, ove sezone, velika razlika u klasi je očigledna, i sva je prilika da će epilog ovog dvomeča biti sličan prošlogodišnjem, kada je Vesprem sa ukupnih plus 18 bio bolji od Segeda, takođe u osmini finala Lige šampiona.

Nagovestio je to tim Momira Ilića od uvodnih momenata utakmice, kada je poveo sa 4:0. Ni u jednom trenutku gosti nisu ispustili prednost, naprotiv, već u prvom poluvremenu stekli su plus šest, u nastavku i maksimalnih sedam razlike.

U pravo vreme je Rodrigo Korales povratio formu koja ga je krasila godinama unazad, bio je veliki oslonac saigračima sa 15 intervencija. Remili je MVP status sa EHF Euro 2024 preneo i na klupsku scenu, uz vrhunsku dopunu Kasada, Eldere i ostalih bekova raznolikih karakteristika upakovani u strašan kvalitet, koji je večeras u potpunosti došao do izražaja.

Pik Seged je igrao dobro samo na mahove, tokom kojih je uspevao da smanji razliku, ali ne na ispod tri pogotka zaostatka u drugom poluvremenu. Za bolji rezultat, neophodan je bio ozbiljnio kontinuitet, neostvariv sa ovako velikim brojem tehničkih grešaka.

Mladi Golman Imsgrad je sa četiri uzastopne intervencije dao poslednji impuls, kada je domaćin smanjio na 26:29, ali su dve izgubljene lopte ekspresno vratile Vesprem na bezbedno odstojanje, potom i na maksimalnih plus sedam, zalihu koju će mađarski prvak poneti kući.

Krila Vesprema bila su nemilosrdna – Deska i Vailupau postigli su po sedam golova, Remili i Pešmalbek briljantni sa po pet. Jednu od najboljih partija sezone, Kasado je krunisao sa četiri gola, jednim više od Jahije.

Kod domaćina, najefikasniji je bio Frimel sa šest preciznih šuteva, ispred Garsijandije sa pet, odličnog Stepančića i Mačkovšeka sa po četiri, te Šoštarića, Bombača i odlično čuvanog Banhidija sa po tri. Jelinić je jednom pogodio.

Pobednika ovog dvomeča u četvrtfinalu čeka danski Olborg.