Radović uz zvuk sirene za slavlje Eurofarma! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Radović uz zvuk sirene za slavlje Eurofarma!

Radović uz zvuk sirene za slavlje Eurofarma!

Uroš Samardžić

Gol Mirka Radovića u poslednjoj sekundi utakmice Eurofarm – Savehof bio je okidač za veliko slavlje navijača Eurofarma. Predstavnik Makedonije je na taj način ostvario drugu pobedu u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona. Eurofarm Rabotnik – Savehof 32:31 (18:12).

Manje dramatično u odnosu na završnicu bilo je prvo poluvreme, u kojem je domaćin stigao do velikih šest golova prednosti. Nakon 30 minuta igre, na semaforu je stajalo 18:12. Potpuno drugačija slika viđena je u nastavku utakmice. Ekipa Savehofa je već u 40. minutu prišla na dva gola zaostatka (22:20), da bi dva minuta pre kraja meča rezultat bio nerešen (30:30). Odgovornost je u tim momentima preuzeo Radović, koji je sa dva gola, drugim uz zvuk sirene, doneo pobedu i veliko slavlje svojim igračima i navijačima.