Remi Makedonije i Crne Gore - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Remi Makedonije i Crne Gore

Remi Makedonije i Crne Gore

Na prijateljskom „HEP Kroacija Kupu“ u hrvatskom gradu Umagu, večeres su Makedonija i Crna Gora odigrale nerešeno 30:30 (17:18). Crnogorci su u 53. minutu vodili sa 29:25, ali je Makedonija golom Filipa Lazarova ipak izbegla poraz.

Crna Gora – Makedonija 30:30 (18:17)

Crna Gora: Mijatović (6 obrana), Mijusković (2 obrane), Ristanović; Milasević 1, Melić 2, Čavor 5, Lazović, B. Vujović, Radović 1, M. Vujović 4, Andjelić 2, Ševaljević, Petričević 1, Božović 2, Majić, Borozan 9, Lipovina 3

Makedonija: Mitrevski (10 obrana), Ristovski; Manaskov 5, Kukoski, K. Lazarov 5, Mitkov 3, Drogriški, Taleski 3, Dimitrovski 1, Pribak, Georgievski 1, F. Lazarov 3, Ojleski 1, Kuzmanovski, Dimitrievski 2, Peševski 4, Kosteski 2

Izabranici Ivice Obrvana su bolje počeli, poveli sa 4:2, ali je njihov protivik brzo preokrenuo na 7:5. Tri gola Manaskova u nizu vraćaju prednost na Makedoniji, 13.12. Ponovo je usledio period bolje igre Crne Gore, koja je na odmor otišla sa minimalnom prednošću, 18:17.

Usledio je novi preokret, par odbrana Mitrevskog i golovi Kire Lazarova bili su dovoljni za vođstvo od 25:23, pre nego što je usledio interval od osam minuta bez pogodka Makedonaca, što su momci Ljube Obradovića iskoristili da serijom 6:o povedu sa 29:25, na krilima Vuka Borozana.  Filip Lazarov, Dimitrevski i Mitkov vraćaju rezultatsku neizvesnost, 29:28, da bi Boroyan povisio na 30:28. Bod Makedoncima doneli su golovi Ojleskog i Filipa Lazarova.

U prvom meču turnira, odigranom juče, Hrvatska je pobedila Makedoniju 29:21, a sutra će se za prvo mesto boriti domaćin i Crna Gora. Najefikasniji su bili Borozan i Manaskov sa po sedam golova.