PET MINUTA POSLE: Ne vole Česi Niš - Balkan-Handball.com
Naslovna EvropaReprezentacija PET MINUTA POSLE: Ne vole Česi Niš

PET MINUTA POSLE: Ne vole Česi Niš

JEDVA  15

15 golova dali su Česi, kao hazen da su igrali. Neverovatan kuriozitet, koji je sve ređi i u ženskom rukometu, najverovatniji omogućuje Srbiji prolaz i sa eventualnim porazom od osam razlike. Čvrsta odbrana „Orlova“, predvođena triom Beljanski – Pušica – Vučković ( u drugom poluvremenu Ilić) nije imala problema sa otupelim češkim napadom,  predvođenim  poprilično indisponiranim plejmejkerom Romanom Bečvarom, koji je očigledno zaboravio da ponese kreativnost iz Roštoka, gde nastupa za tamošnjeg drugoligaša. Odbrambeni bedem nije uspeo da ugrozi ni desni bek Stehlik, a jedino je Horak uspevao da koliko – toliko napravi probleme, ali samo u prvih trideset minuta, tokom kojih su Česi dali četiri gola iz igre.

JIHA LEPO REČE

Još posle poraza u finalu EHF Lige šampiona, Filip Jiha je izjavio da je jako srećan zbog kraja sezone i da se raduje odmoru, verovatno ne razmišljavši o baražu za Mondijal.  Nije ga bilo na terenu u početnoj fazi, ušao je da izvede prvi sedmerac na meču i promašio ga je. Uzeli su Haber i Hudeček njegov umor u obzir, ali je nedostatak kvaliteta na crti i dalje velika nedaća ovog sastava, pa je Kilov gorostas na toj poziciji tokom drugog dela zamenio nemoćnog Petrovskog.  Kada je prvi put stao na poziciju levog beka, desio se incident između njega i Beljanskog, posle kojeg su obojica završila meč.

OPET PROBLEM PROTIV 5-1

Očekivano, oba tima su se branila plitkom 6-0 zonom. Srbija je bila daleko uspešnija u tome, sve dok češki trenerski tandem u 40-om minutu nije promenio na 5-1, sa isturenim Jihom. To je uštopovalo srpski napad, pa je Matić promenio bekovsku trojku, gurnuvši u vatru Mitrovića, Rnića i Zelenovića. Ni to nije dalo rezultata, sve dok Jiha nije isključen, posle čega su se česi vratili u prvobitnu defanzivnu formaciju. Igra protiv duboke odbrane predugo je već problem za „Orlove“.

MINISTAR ODBRANE

Sve što ume i može daje Stanić za reprezentaciju, inspiracija i motiv mu nikada ne nedostaju. Večeras je zabeležio 17 odbrana uz 15 primljenih golova, što je nestvaran statistički poduhvat za čuvara mreže koji brani 60 minuta. Izmamio je par aplauza na otvorenoj sceni i razbudio, u pojedinim trenucima uspavani Čair.  Najbolji igrač utakmice zasenio je i više nego dobar utisak koji je na drugoj strani ostavio Martin Galia. Petr Stokl je čitav meč presedeo na klupi. Takav potez selektora Galia je opravdao sa 13 uspešnih intervencija.

PROKLJUČALO U NASTAVKU

S obzirom na relevantnost utakmice, pomalo iznenađuje podatak da su ruske sudije prvo isključenje morale da pokažu tek u 37-om minutu, kada ga je zaslužio Danijel Kubeš, možda i budući selektor Češke. Ipak, od tog trenutka strasti su se rasplamsale, pa su do kraja ruske sudije pokazale još četiri dvominutne kazne.

NULA IZ DESNOG ĆOŠKA

Nikčević i Zelenović su počeli na krilima, iako se možda očekivao Radivojević od početka na desnoj strani. Sjajno je popularni „Nikac“ započeo, postigao je četiri od prvih šest golova Srbije, ali ga je nastavku ipak zamenio Nemanja Ilić. Zelenović u prvom poluvremenu nije ni šutirao sa desnog krila, a Radivojević je u nastavku to učinio samo jednom, i to neuspešno. Ni Česi se nisu proslavili nu tom segmentu, samo jedan gol Jurke.

ČAIR „GOREO“ SAMO PET MINUTA

Bilo je slobodnih mesta u Čairu, a ni atmosfera nije bila onakva na kakvu su navikle Nišlije. Okidač za buku bile su spektakularne odbrane Darka Stanića, ali je „ono pravo“ sa tribina usledilo u poslednjih pet minuta. Tokom utakmice, konstatnu podršku pružala je grupa od desetak mladih navijača. I pored toga, Čair je ostao pakao za Čehe. 2006-e su ubedljivo slavili u Čačku, ali sada već treći put za redom nezadovoljni odlaze sa juga Srbije.