Senzacionalan nastavak sezone: PPD Zagreb srušio Pik Seged! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Senzacionalan nastavak sezone: PPD Zagreb srušio Pik Seged!

Senzacionalan nastavak sezone: PPD Zagreb srušio Pik Seged!

Rukometaši PPD Zagreba napravili su veliko iznenađenje savladavši pred svojim navijačima Pik Seged 26:24 (14:10). Ovu rundu obeležili su balkanski predstavnici u elitnom takmičenju, pošto je dan ranije Vardar šokirao Monpelje u gostima.

Između ostalog i zbog toga, ovaj trijumf hrvatskog šampiona nad mađarskim ima ogroman značaj u borbi za šesto mesto koje vodi u narednu fazu.

Dugo je PPD Zagrebu trebalo da prekine crni niz, a onda je zaređao tri pobede u poslednje četiri utakmice. Od samog početka su zaigrali fantastičnu i vrlo rano stavili rivala u nezavidnu situaciju – 8:3.

Očekivao se povratak Pik Segeda u nastavku, ali, iako su gosti prišli na gol zaostatka, Sandro Obranović nije dozvolio da sjajna partija „Plinara“ ostane nenagrađena. Budući igrač Kadetena je prednjačio sa sedam golova, od toga tri u poslednji sedam minuta, kada se meč lomio.

Čupić je postigao šest, a Srna pet. Kod Pik Segeda, Migel Martins najefikasniji sa šest, jednim više od Marija Šoštarića.

Koliko je odbrana domaćina bila dobra, govore 24 primljena gola uz svega pet golmanskih intervencija (Slavić 3, Ivić 2), u odnosu na sedam Alilovića i šest Miklera na drugoj strani.

PPD Zagreb – Szeged 26-24 (14-10)

PPD Zagreb: Sandro Obranovic 7, Ivan Cupic 6, Zvonimir Srna 5, Aleks Kavcic 3, David Mandic 2, Zeljko Musa 1, Filip Vistorop 1, Davor Cavar 1.

Szeged: Miguel Martins 5, Mario Sostaric 4, Richard Bodo 3, Bence Banhidi 3, Sebastian Frimmel 2, Dean Bombac 2, Imanol Garciandia 2, Matej Gaber 2, Bogdan Radivojevic 1.