Sjajan start šampiona: Barsa pokvarila veličanstveno veče Benjamina Burića - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Sjajan start šampiona: Barsa pokvarila veličanstveno veče Benjamina Burića

Sjajan start šampiona: Barsa pokvarila veličanstveno veče Benjamina Burića

U jednoj od dve derbi utakmice prvog kola nove sezone EHF Lige šampiona, branilac titule Barselona slavila je na gostovanju Flensburgu 21:25 (10:13).

Za neočekivano malo golova u dvoboju napadački izrazito potentnih ekipa, najzaslužniji su rekovalescent Benjamin Burić, i njegov kolega pred suprotnim golom, Gonzalo Perez de Vargas. Da nije bilo čudesnog golmana iz Maglaja i njegovih 17 intervencija, domaćin bi pretrpeo ozbiljan debakl već u prvom poluvremenu. Ipak, u nastavku, Barsa je prelomila zahvaljujući nizu bravura svog golmana.

Flensburg-Handewitt – Barcelona 21-25 (10-13)

Flensburg-Handewitt: Hans Aaron Mensing 6, Hampus Wanne 6, Mads Mensah Larsen 3, Jim Gottfridsson 3, Marius Steinhauser 2, Johannes Golla 1, SImon Hald, Lase Svan Hansen, Oscar Van Oettingen, MIkael Helmerson, Emil Jacobsen, Anton Lindskog

Barcelona: Dika Mem 7, Melvyn Richardson 6, Aleix Gomez 5, Ludovic Fabregas 2, Luis Frade 2, Ali Zein 1, Angel Fernandez 1, Haniel Langaro 1, Domen Makuc, Luka Cindric, Blaž Janc, Tijagus Petrus, Marti Soler, Artur Parera