Paski nadmudrio Talanta, Porto poražen u Zaporožju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Paski nadmudrio Talanta, Porto poražen u Zaporožju!

Paski nadmudrio Talanta, Porto poražen u Zaporožju!

Sjajan start Ćavija Paskvala na klupi Dinama u EHF Ligi šampiona! Na povratku u elitu, rumunski šampion je na svom terenu savladao favorizovano Vive Kielce 32:29 (16:12).

Pitanje pobednika rešeno je u samoj završnici, iako je domaćin sredinom drugog poluvremena imao i pet razlike na svom kontu. Međutim, tim iz Poljske se velikom serijom vratio u egal, ali je u poslednja četiri minuta podbacio u napadu, i zabeležio poraz na otvaranju najjačeg klupskog takmičenja.

Neverovatnu utakmicu odigrao je brazilski novajlija Raul Nantes – postigao je 11 golova iz isto toliko pokušaja.

DINAMO-LOMZA VIVE KIELCE 32:29 (16:12)

DINAMO: Heidarirad 7 odbrana, Gedban – Nantes 11, Bizau 7, Banur 3, Šebib 3, Disinger 2, Ume 2, Rakotea 2, Paskval 1, Ionea 1, Aluini, Soreindo

LOMZA VIVE KIELCE: Volf 5 odbrana – Vujović 6, Nai 5, Karačič 3, Morito 7, Gebala 3, Šicko 2, Karalek 2, Turna 1, Kuleš, Jusuf, Surgiel, Migaljon, Domagala, Gudjonson

Motor iz Zaporožja je odmah na startu pokazao da će biti nezgodan rival i ove sezone. Prošle su bili jedno od najprijatnijih iznenađenja, malo je falilo da dođu i do četvrtfinala, a nakon dobrih partija na fajnal-foru SEHA lige, ukrajinski šampioni su sjajno startovali i u Ligi šampiona, savladavši na svom terenu Porto 30:27 (15:10).

Motor – Porto 30-27 (15-10)

MOTOR: Viachaslau Bokhan 8, Denis Vasilev 4, Aidenas Malasinskas 3, Dmytro Horiha 3, Barys Pukhousko 3, Luka Sebetic 3, Zakhar Denysov 3, Artem Kozakevych 3.

PORTO: Antonio Areia 6, Victor Iturriza 5, Fabio Magalhaes 3, Pedro Cruz 3, Daymaro Salina 3, Rui Silva Sousa 2, Leonel Fernandes 1, Diogo Branquinho 1, Ivan Sliskovic 1, Diogo Silva 1, Miguel Alves 1.

U derbiju prvog kola, Vesprem je kao domaćin bio bolji od Pari Sen Žermena.