Sjajni Alborg zadao udarac favoritu, težak zadatak za Flensburg! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Sjajni Alborg zadao udarac favoritu, težak zadatak za Flensburg!

Sjajni Alborg zadao udarac favoritu, težak zadatak za Flensburg!

U prvoj utakmici četvrtfinala EHF Lige šampiona, Alborg je napravio malo iznenađenje savladavši Flensburg 26:21 (13:10). Ambiciozni danski šampion ima lepu priliku da već ove sezone ostvari veliki uspeh plasmanom na fajnal-for elitnog takmičenja. Revanš je na programu za sedam dana na nemačko-danskoj granici.

Viceprvak Nemačke je nadigran u prvoj utakmici u svim elementima rukometne igre, ali za to može kriviti i svoju očajnu realziaciju. Tim Stefana Madsena je sjajno otvorio duel, i vodio od prvog do poslednjeg minuta, tokom kojeg je stekao maksimalnih plus pet, kada je Jul iz jedinog sedmerca za svoju ekipu postavio konačan rezultat. Sastav Maika Makule doživeo je težak udarac već u 15. minutu, kada se povredio Magnus Rod. Njegova alternativa na poziciji desnog beka, veteran Aleksander Peterson, vršnjak Kirila Lazarova, nije mogao da adekvatno odgovori zahtevima ovakve utakmice, pa je na problematičnoj poziciji do kraja meča igrao desnoruki Mensah Larsen.

Flensburg je imao sjajan defanzivni period početkom nastavka – čak devet minuta nije primio gol, ali napad to nije adekvatno materijalizovao, pa je izjednačenje na 14:14 najpozitivnije što su uradili do kraja. U tom intervalu je odlično branio Benjamin Burić, međutim, Šveđanin Agefors je na drugoj strani, u svojoj 36. godini, branio verovatno utakmicu karijere.

Dobra odbrana gostiju poremetila je Dance početkom nastavka. Pre svega zahvaljujući svom golmanu, jeftino su prošli tokom napadačkog posta, a prekinuli su ga dobrom odlukom trenera da krene sa napadom 7 na 6.

Do samog kraja je Alborg igrao sa veštačkim viškom, i to mu se isplatilo. Povratili su prednost, dozidali su je do plus tri, a u samom finišu je uvećali, pre svega maestralnom Ageforsu koji je u poslednjih pet minura branio zicer za zicerom, najčešće Goli i Johanesonu, mada se ni ostali nisu istakli u realizaciji. Sa 15 intervencija, iskusni čuvar mreže je heroj ove pobede Alborga, uz vrhunske partije svojih zemljaka Lukasa Sandela i Feliksa Klara.

Po svoj prilici, Flensburg će u revanšu morati da trijumfuje sa šest razlike kako bi otišao na fajnal-for, pošto je postigao jako mali broj golova u gostima.

ALBORG-FLENSBURG 26:21 (13:10)

ALBORG: Agefors 15 odbrana, Gade – Klar 8, Sandel 8, Melgard 4, Jakobsen 2, Barthold 1, Jul-Lasen 2, Samuelson 1, Kristensen, Strangard, Saugstrup

FLENSBURG: Burić 10 odbrana, Bergerud – Gotfridson 5, Mensah Larsen 4, Svan Hansen 3, Johanesen 2, Gola 2, Vane 4, Hald 1, Rod, Peterson