Sjajni "Kauboji" rutinski sa Mađarima - Alilović "ubio" svoje! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Sjajni "Kauboji" rutinski sa Mađarima – Alilović "ubio" svoje!

Sjajni "Kauboji" rutinski sa Mađarima – Alilović "ubio" svoje!

Hrvatskoj za sada na Olimpijskom turniru u Londonu ne može niko ništa. Posle Koreje i Srbije, „Kauboji“ su u trećem kolu savladali Mađarsku 26:19 (11:9), izborili plasman u četvrtfinale i najavili borbu za prvo mesto u grupi sa Danskom i Španijom u poslednja dva meča grupe B. A prema svemu onome što su pokazali i u meču sa severnim komšijama, Hrvati su prvi favoriti za „pol poziciju“ pred četvrtfinale.

Sličan recept primenjen u meču sa Srbijom, „radio“ je i na Mađarima. Jaka odbrana, neutralisani Časar i Nađ, kao dve udarne igle mađarskog napada, poneka kontra i odlični Mirko Alilović (51%) na golu, koji je u potpunosti „skinuo svoje“ Mađare, bili su dovoljni da ekipa Lajoša Močaija i ne dođe u priliku da se ozbiljnije uključi u borbu za bodove.

Tek uvodnih 1:1, bila je poslednja nada Mađara. Sigurni Duvnjak, pa Vori, uz Čupića koji je odlučio da ne greši na ovom velikom takmičenju, donosili su prednost Hrvatskoj u prvom poluvremenu. U 10. minutu 4:2, u 20-tom 8:5. Nije bilo prave opasnosti po gol Mirka Alilovića, prvotimca mađarskog ponosa, MKB Vesprema. Nađ, Časar, Perez, Haršanji, svi su zaustavljani od odbrane ili sjajnog golmana iz Ljubuškog, koji je u odnosu na svog kolegu iz kluba, Fazekaša imao šest odbrana više na poluvremenu (8:2) – 11:9.

BEZ POPUSTA KOD ALILOVIĆA

Ušli su Mađari u nastavak sa manje respekta. Dao je Močai šansu svom sinu i lucidnom Lekaiju, koji su zamenili Nađa i Časara, ali bez dugoročnog uspeha. Već u 35. minutu, bilo je 15:10, a na +5 je poveo Marko Kopljar. Alilović je nastavio da briljira, hrvatski selektor da meša karte, a Duvnjak sa dva vezana gola doneo je +6 – 18:12 u 41. minutu. Mađarima nije išlo, levi bekovi Perez i Ilješ su imali meč za zaborav, a šta reći o golmanskom dvojcu, Fazekašu i Mikleru, koji su ukupno imali pet odbrana naspram Alilovićevih 18.

Rutinski su Hrvati odradili završnicu susreta. Balić i Vuković su imali svoje role, Horvat je zamenio najboljeg strelca Čupića, a malobrojne šanse Mađara da se ozbiljnije vrate u meč, završavale su u rukama Mirka Alilovića. Na kraju, +7, 26:19 i praktično određena sudbina Mađarske, koja će svoj plasman u četvrtfinale tražiti preko Srbije u poslednjem kolu.