Španci se dobro oznojili sa Korejom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Španci se dobro oznojili sa Korejom!

Španci se dobro oznojili sa Korejom!

Osim Hrvatske, koja ih je na startu deklasirala, Mađarska, a sada i Španija, dobro su se oznojile do poslednjeg minuta, ne bi li savladale Koreju 33:29 (16:14). Iako su Španci konstantno bili u vođstvu tokom 60 minuta, nije Valero Rivera mogao da odahne ni jednog jedinog sekunda. Uporni Korejanci (Li 8, Eom 7) sa odličnom polukontrom i rastčanim napadačima, čija je brzina očigledno smetala nešto tromijoj odbrani „Furije“, nisu se predavali do poslednjeg minuta.

Činilo se da je sve gotovo već u 47. minutu pri rezultatu 27:20 za Špance, ali su se Azijati vratili.

Tačno 60 sekundi pre kraja, Li je smanjio na -2, a Tomas je golom za 32:29, 15 sekundi kasnije razrešio sve dileme.

Kod Španaca, na gol se vratio Arpad Šterbik sa 12 odbrana, dok je najefikasniji bio Kristijan Ugalde sa šest golova.