Sjajno drugo poluvreme Izviđača u Lincu, sa minus dva na revanš - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Sjajno drugo poluvreme Izviđača u Lincu, sa minus dva na revanš

Sjajno drugo poluvreme Izviđača u Lincu, sa minus dva na revanš

U prvom meču 1. kola EHF Evrokopu, Izviđač je poražen na gostovanju Lincu 34:32 (22:15), ali je, naročito u drugom poluvremenu, pokazao da je kadar eliminisati austrijskog predstavnika u revanšu koji je na programu za sedam dana u Ljubuškom.

Nije tako delovalo tokom prvog dela, kada je domaćin kontrolisao igru i rezultat. Tim slovenačkog stručnjaka Milana Vunjaka je u finišu prvog poluvremenu napravio seriju kojom se odvojilo na velikih plus sedam, ali su mladi momci Tonija Čoline uspeli da to anuliraju u nastavku.

Malo po malo, „Skauti“ su topili prednost rivala, dok je nisu istopili – 27:27. Linc ipak nije dozvolio preokret, poveo je sa dva razlike i sačuvao tu prednost do kraja.

U redovima predstavnika BiH, Miloš Kos i Milan Vukšić bili su najefikasniji sa po sedam golova, jednim više od Domagoja Alilovića. Još jedan biser ovog tima, Ivano Pavlović, doprineo je sa četiri pogotka, dok su Suljević i Herceg kombinovano odbrana deset šuteva, jedan manje od čuvara mreže na suprotnom golu.

Kod domaćina, Lucijan Fizuleto je 11 puta pogodio, a Dejan Babić sedam.