Liga šampiona: Rapid prejak za Lokomotivu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Liga šampiona: Rapid prejak za Lokomotivu

Liga šampiona: Rapid prejak za Lokomotivu

U 1. kolu grupe B nove sezone Lige šampiona za dame, zagrebačka Lokomotiva poražena je u dvorani Sutinska vrela od Rapida iz Bukurešta 27:31 (12:16).

Lokomotiva je imala prednost samo u otvaranju utakmice, povela je sa 3:1, ali je rumunski tim odgovorio serijom 10:2, kojom je, ispostaviće se, rešio pitanje pobednika.

Trudile su se izabranice Nenada Šoštarića u nastavku da se vrate, ali nije išlo. Rapid je u nekoliko navrata tokom drugog poluvremena imao i sedam golova više na svom kontu, dok hrvatski šampion u samoj završnici nije ublažio poraz.

Klara Birtić i Stela Posavec su sa po šest golova predvodile Lokomotivu, dok je Aleksandra-Diana Badea sa šest pogodaka bila najefikasnija kod Rapida.

Nova golmanka gostujućeg tima, Ivana Kapitanović, bila je na nivou sa 11 odbrana, dok je Lena Ivančok na drugoj strani imala jednu više.

Lokomotiva za sedam dana gostuje norveškom Stormaharu.

U drugom meču 1. kola grupe B, Budućnosti je deklasirala Kastamonu u Turskoj.