Sjajno veče u Ligi šampiona - Dve drame bez pobednika, Kil ispustio +6 u poslednjih osam minuta! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Sjajno veče u Ligi šampiona – Dve drame bez pobednika, Kil ispustio +6 u poslednjih osam minuta!

Veče za rukometne sladokusce u EHF Ligi šampiona.

Sve tri meča osmog kola grupne faze EHF Lige šampiona bila su neizvesna do poslednjeg trenutka, a nije puno nedostajalo ni da se dogodi raritet kakav se ne pamti – da sva tri budu okončana istim rezultatom.

Eurofarm Pelister je bio blizu prvog boda na domaćem terenu protiv Pik Segeda, ali je još veća drama viđena severozapadu Evrope, u duelu Olborga i Kila. „Zebre“ su bile na pradu revanša i osvete za blamantan poraz kod kuće od ovog rivala pre sedam dana, ali je danski predstavnik napravio čudestan povratak, umalo i preokret.

Poveo je Kil golom Gurbinda sa 27:21 na osam i po minuta pre kraja, ali su Nemci, na sebi nesvojstven način, prerano počeli da slave. Hansen i družina su finiširali serijom 6:0, stigli do izjednačenja, a dugokosi rukometni mag je čak propustio da realizuje sedmerac za vođstvo, verovatno i pobedu svom tima u poslednjem napadu. Na kraju – 27:27 (13:17).

Aalborg Handball – THW Kiel 27-27 (13-17)

Aalborg Handball: Lukas Nilsson 5, Simon Hald Jensen 5, Kristian Bjørnsen 4, Mads Hoxer Hangaard 3, Buster Juul 3, Mikkel Hansen 3, Aleks Vlah 2, Sebastian Barthold 1, Rene Antonsen 1.

THW Kiel: Mykola Bilyk 6, Patrick Wiencek 5, Niclas Ekberg 5, Eric Johansson 4, Eduardo Gurbindo 3, Magnus Landin 2, Karl Wallinius 1, Elias Ellefsen 1.

Ni velika borba u Parizu nije dobila pobednika – PSŽ-Kolštad 28:28 (13:15). Gosti iz Norveške su kontrolisali rezultat većim delom meča, ali je tim Raula Gonzalesa uspeo da preokrene pred samu završnicu. Sa dva odbranjena sedmerca u nizu, Andreas Palička je sprečio novi preokret. Johanesen je golčinom 12 sekundi pre kraja doneo egal, posle čega su se gosti znalački odbranili od dva pokušaja Prandija.

Blistali su Prandi i Sagosen sa po deset golova. Šipšak je dodao četiri za domaćina, a Gudjonson sedam za Kolštad.