ŠOK u "ZETRI": Brazil "nokautirao" Sloveniju - Nemci ostali bez svetske krune! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ŠOK u „ZETRI“: Brazil „nokautirao“ Sloveniju – Nemci ostali bez svetske krune!

ŠOK u „ZETRI“: Brazil „nokautirao“ Sloveniju – Nemci ostali bez svetske krune!

Nokaut faza je još jednom pokazala svoje pravo lice. Posle sjajnih sedam dana i pet pobeda na startu Svetskog prvenstva u Sarajevu, nokautirala je Slavka Ivezića i njegove momke u osmini finala! Sjajnih 60 minuta Brazilaca, bili su dovoljni za veliku pobedu 25:20 (12:9), a Slovenija je ostala bez šanse da se bori za medalju, posle one bronzane od prošle godine sa EP u Turskoj!

Od samog starta “Karioke” su nezgodnom 4-2 odbranom “rasturili” bekovsku trojku Slovenaca. Mačkovšek nije ličio na sebe, kao ni ostatak bekovske trojke, a sve što je i prolazilo preko Brazilaca, zaustavljao je najbolji igrač meča, golman Runi Franzini, koji je na kraju završio sa 18 odbrana i procentom blizu 50%.

Nanjušili su južnoamerikanci da bi agresivnošću i odvajanjem bekova na 12,14 metara od gola i Blagotinšeka na “crti”, mogli da naprave problem Slovencima i u tome su uspeli. Pozicioni napad Slovenije, slutio je na katastrofu. Nagoveštaj iznenađenja, bio je tajm-aut na 10:5 “Karioka” u 19.minutu. Ni dogovor nije doneo neki vidljiviji napredak, a tek je Gašper Hrastnik sa desnog beka uspevao da nadigra Brazilce.

Upravo je njegov het-trik na početku drugog poluvremena doneo i poslednje izjednačenje na meču 12:12 (35.), kada se mislili da vreme dominacije Slovenaca tek dolazi. No, nije bilo raspoloženih igrača, a konstantnost agresivnosti Brazilaca, ubijala je u pojam. Vratili su Brazilci “het-trik” i preko najefikasnijih bekova Santosa (6)i Patrianove (5) do kraja meča držali sve konce u svojim rukama. U 49. minutu, kao i pola sata ranije, bilo je 20:15 (sa dodatkom jedinica), a Slavko Ivezić, ostao bez snage da nešto realno promeni na terenu…

Tako će pet pobeda i jedan poraz biti dovoljno samo za borbu od 9. do 16. mesta.

NEMCI OSTALI BEZ TITULE – FRANCUZI GLEDAJU KA POLUFINALU!

Još jedna ekipa koja je u preliminarnoj fazi imala 100% učinak, sa prvim porazom, moraće u razigravanje od devetog do 16.mesta, ali i da prizna gubitak krune osvojene u Grčkoj 2011. godine sa generacijom 1990. Markus Baur će glavu brzo prebaciti na svoje obaveze u Kadeten Šafhauzenu, pošto je Francuska eliminisala “Pancere” 21:20 (13:12). Francuski junak je Remi Desbonet, golman koji je u drugom poluvremenu sa 10 odbrana i sedm”šah-partiju” u kojoj su Francuzi slavili golovima Kventina Minela, koji je odveo na 21:19, postavši tako i najbolji strelac utakmice sa sedam golova. Do kraja, Nemci su uspeli da smanje,ali ne i da iskoriste šansu za produžetke…

Francuska je u četvrtfinalu gde čeka pobednika duela BiH-Egipat.