SP JUNIORA: Prvi poraz "Orlića" - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP JUNIORA: Prvi poraz „Orlića“

SP JUNIORA: Prvi poraz „Orlića“

Juniorska selekcija Srbije nije uspjela ostvariti i drugu pobjedu na SP-u u Brazilu. Bitno lošije otvaranje utakmice i nezoadovljavajuća realizacija dovele su i do slabijeg izdanja na drugoj strani terena te ponešto olakšale vrlo uigranom timu Portugala dolazak na korak do osmine finala. Kroz cijeli je duel rezultatska prednost bila na strani Monteirova sastava – jedini izjednačeni rezultat bio je 0:0. Već do poluvremena su Orlići zaostajali 16:13, a ista se rezultatska distanca među ekipama održala i do kraja utakmice te je Portugal upisao pobjedu od 27:24.

PORTUGAL U21 – SRBIJA U21 27:24 (16:13)
Gledalaca: 200
Isključenja: Portugal U21 12 minuta (Carvalho D., Carvalhais x2, Baptista x2, Mourao), Srbija U21 8 minuta (Mladenović, Popović, Terzić, Kurteš)
Sedmerci: Portugal U21 0/2, Srbija U21 3/5
PORTUGAL U21: Moniz 15 obrana, Carvalho P.; Carvalho D. 5, Carvalhais Baptista 2, Mourao, Martins C., Martins M. 3, Alves 1, Branquinho 5, Cavalcanti 5, Silva, Araujo, Leitao 6, Frade, Oliveira
SRBIJA U21: Cupara 4 obrane, Milosavljev 7+2 obrana; Mladenović 4, Popović, Radovanović 2, Jovanović, Pavlović 1, Terzić 5, Đukić 6, Sretenović 3, Živković, Šotić 1, Radojković, Kurteš 2, Mošić, Kukić
SEMAFOR: 3:0 (3′), 5:2 (10′), 8:3 (13), 8:5 (15′), 10:5 (18′), 11:7 (20′), 11:9 (21), 13:9 (22′), 13:12 (26′), 16:13 (30′), 17:16 (34′), 20:17 (40′), 22:21 (46′), 24:21 (52′), 26:22 (56′), 27:24 (60′)
IGRAČ UTAKMICE: Joao Moniz

Portugalci su, baš kao i u prvom kolu protiv Rumunja, krenuli furiozno i za manje od tri minute igre poveli s 3:0 preko diva od djeteta, lijevog beka Calvacantija. Utihnula je vrlo brzo obrana Orlića, ona ista koja se gromoglasno međusobno bodrila protiv Angole i primila svega tri pogotka u 30 minuta.
Prvi huk među igračima selektora Perića došao je Milosavljevovom obranom sedmerca u osmoj minuti susreta. Minutu kasnije uslijedila je i druga, ali nije pomogla suigračima da se i napadački uzdignu te smanje prednost. Štoviše, Portugalci su povećali prednost na 8:3 i stožer Srbije na prvu minutu predaha.
Promijenio se tada tempo napada, Đukićevi nešto hrabriji ulasci s krila počeli su ulaziti u portugalsku mrežu. Nadovezao se tada i Mladenović sa dva kvalitetna vanjska šuta i vratio Srbiju u 21. minuti na -2 (11:9).Tek nešto više od minute trebalo je Portugalima da sa dva pogotka Martinsa opet odu na nešto veću prednost, ali tada raspoloženi Đukić i Mlađenović početkom 26. minute vraćaju Srbiju na minimalni zaostsatak 13:12. No, završnica poluvremena opet pripada Monteirovom sastavu i prednost se penje na 16:13.
– PORTUGAL OTVORIO MEČ S 3:0
– KADA JE IMALA IGRAČA MANJE U 1. POL, PERIĆEVA JE EKIPA SVAKI PUTA POSTIGLA BAREM JEDAN POGODAK
– ORLIĆI U 1. POL. PRIMILI VIŠE GOLOVA NEGO PROTIV ANGOLE U CIJELOM MEČU (16:14)
– PORTUGAL JE ČAK 11 PUTA USPJEŠNO ZAVRŠIO AKCIJU S KRILNE POZICIJE
– SRBIJA NIJE IMALA NITI JEDNO VODSTVO U MEČU; JEDINI IZJEDNAČENI REZULTAT BIO JE 0:0

Drugo poluvrijeme – nešto drugačija Srbija. Rano isključenje Baptiste omogućilo je Orlićima da se ekspresno približe na 17:16 i zaigraju daleko kvalitetniju obranu. U trećem kvartalu utakmice primili su tek pet pogotka, ali i dalje je to bilo dovoljno tek za održati se na minimalnom zaostatku od 21:20. I Portugalci su počeli igrati bitno čvršću obranu te omogućili svojem vrataru Monizu da se razbrani i završi meč kao jedan od junaka susreta.
Bilo je unatoč tome do kraja susreta još nekoliko prilika za Perićeve izabranike da dođu do izjednačenja, možda čak i potpunog rezultatskog preokreta. No, u takvim je situacijama baš svaki puta došlo ili do ishitrenog šuta ili tehničke pogreške, što su Portugalci znali iskoristiti i relativno mirno privesti duel kraju. Do 56. minute su se već odvojili na 26:22, zavšili meč tek sa nešto manjom prednošću od 27:24.

Novu priliku za dolaskom do bodova selekcija Dejana Perića ima već danas protiv Rumunjske u 23:30 po srednjeeuropskom vremenu, odnosno 18:30 po lokalnom.