SP KADETA: Hrvati reprizirali poraz - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP KADETA: Hrvati reprizirali poraz

SP KADETA: Hrvati reprizirali poraz

Niti u drugom kolu grupne faze natjecanja kadetska reprezentacija Hrvatske nije uspjela doći do svojih prvih bodova na turniru. U meču koji je itekako podsjetio na prvi protiv Švicarske, čak je i završen identičnim rezultatom 29:30, početna je faza odigrana u egalu. Tek nakon 15 minuta igre viđena je prva ozbiljnija serija jedne ekipe – Horvatov tim tada je odigrao svoju najbolju dionicu i u svega četiri minute otišao na 11:6. No, zahvaljujući nekolicini pogrešaka gotovo sve je i prosuo već do poluvremena. Rusi su pogotkom Razmajeva postavili konačni rezultat prvog dijela 13:12.

U nastavku utakmice gotovo repriza prvog poluvremena. Opet je Hrvatska bila ta koja je imala blagu dominaciju, održavala minimalnu rezultatsku prednost na svojoj strani. Sve do posljednjih 12 minuta utakmice kada Rusima vodstvo (24:25) donosi kapetan Bolotin. Uslijedile su tada nove teško objašnjive individualne pogreške Hrvata. Unatoč njima su se uz tri pogotka Babića te jednim Mandićevim uspjeli održati u egalu (28:28) do finalnih pet minuta da bi tada ruski igrači iz drugog plana, Vinogradov i Furtsev, riješili pitanje pobjednika. Hrvatskoj je preostalo dovoljno vremena tek da preko Medića postavi konačnih 29:30 i tako reprizira poraz iz prvog kola.
HRVATSKA U19 – RUSIJA U19 29:30  (13:12)
Gledalaca: 2.000
Isključenja: Rusija U19 12 minuta (Sergejev, Daško x3, Furtsev) + diskvalifikacija Elistratov, Hrvatska U1914 minuta (Martinović, Mandić, Markšić, Medić x2, Šipić)
Sedmerci: Hrvatska U192/2, Rusija U194/5

HRVATSKA U19: Stojanović, Špikić8 obrana, Jović; Martinović 4, Jurakić3, Zobec 1, Mandić 5, Markušić 1, Jelinić, Medić 6, Severec 4, Šipić, Obranović, Babić5, Vrdoljak, Petrov   izbornik: Hrvoje Horvat

RUSIJA U19: Bobrov 3 obrane, Sergejev 15 obrana; Razmajev 2, Bolotin 7, Černičenko 1, Santalov 3, Vinogradov 1, Rjabov 1, Daško 8, Furtsev 4, Maslenjikov 2, Šarkov 1   izbornik: Aleksandr Aleksejev

SEMAFOR: 2:2 (5′), 3:3 (8′), 5:4 (11′), 6:6 (16′), 8:6 (17′), 11:6 (20′), 11:8 (22′), 12:8 (25′), xx:xx (xx’), 13:12 (30′), 15:16 (32′), 18:17 (37′), 19:19 (39′), 21:20 (42′), 23:22 (45′), 25:25 (49′), 26:26 (52′), 28:28 (55′), 28:29 (58′), 29:30 (60′)

IGRAČ UTAKMICE:Sergej Bolotin

Hrvoje Horvat, izbornik:

Ovo je već druga utakmica koju smo izgubili u posljednjih nekoliko minuta igre. Nismo odigrali dovoljno pametno; čini se kao da igrači ne vjeruju dovoljno u naš uspjeh na ovom prvenstvu.

Ante Babić, pivot:

Mislim da smo odigrali jednu dobru, tešku utakmicu. Sretnija je ekipa pobijedila. U napadu smo na kraju imali glupih grešaka, također i u obrani. Moramo odigrati pametnije, privesti utakmicu lakše kraje, a ne se dovesti u poziciju da igramo egal pa opet ovako izgubimo.