SP KADETA: Slovenija uspavana, ali i uvjerljiva - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP KADETA: Slovenija uspavana, ali i uvjerljiva

SP KADETA: Slovenija uspavana, ali i uvjerljiva

Slovenska ‘zlatna generacija’, kako joj se voli tepati nakon EYOF-a i Olimpijskih igara mladih, je bez većih problema odradila prvi zadatak na pokušaju nastavka svoje dominacije. Tunis je savladan sa 31:18.

Tunižani su se ispostavili ravnopravnim protivnicima tek u prvih 10 minuta susreta, točnije kada je Slovenija izgledala još pomalo uspavano. Rezultat je tada glasio 4:4, a svega četiri minute kasnije izabranici Janija Klemenčiča otišli su na bitno ugodnijih 8:4. Pred kraj poluvremena uspio se Tunis još jednom približiti na dva pogotka zaostatka, ali Moljk, Malus i Marguč svojim pogodcima postavljaju konačni rezultat prvog poluvremena 14:9.
Bio je to Tunisov početak kraja. U drugom se dijelu Slovenija razgoropadila i za manje od devet minuta kreirala seriju 5:0, da bi nakon jednog primljenog pogotka isto učinila još jednom. Već u 47. minuti prednost je bila vrlo visokih 24:10. Tunis je tek minutu kasnije postigao svoj drugi pogodak u drugom poluvremenu, no do kraja je još sedam puta tresao Kastelicevu mrežu. Jednim dijelom i zahvaljujući ‘raspadu’ utakmice. Sukladno tome, niti slovenska prednost više nije rasla te je meč završen sa 31:18.

SLOVENIJA U19 – TUNIS U19 31:18 (14:09)
Gledalaca: 250
Isključenja: Slovenija U19 10 minuta (Moljk, Stojnić x2, Vlah, Prevolnik), Tunis U19 12 minuta (Memmich x2, Mzoughi, Ben Araar x2, Bouteffaha)
Sedmerci: Slovenija U19 3/3, Tunis U19 1/1
SLOVENIJA U19: Kastelic 11 obrana; Moljk 1, Stojnić, Kavčič 2, Vlah 2, Kocbek 1, Janc 6, Krečič 2, Prevolnik, Kotar 4, Malus 5, Sokolič 3, Planinc 2, Marguč 4, Cvetko
TUNIS U19: Brahem; Saadallah 1 obrana, Hamed 2 obrane; Ghachem 2, Ben Dhia, Memmich 5, Gouri, Ben Abdallah 2, Toumi 1, Hamed, Boussama 3, Mzoughi 1, Ayari, Ben Araar 1, Ben Chikh Ahmed, Bouteffaha 3, Mastrouri
SEMAFOR: 2:1 (2′), 2:3 (6′), 4:4 (10′), 8:4 (14′), 8:6 (18′), 11:7 (23), 11:9 (25′), 14:9 (30′), 19:9 (39′), 24:10 (47′), 26:11 (49′), 27:13 (54′), 28:15 (56′), 31:18 (60′)
IGRAČ UTAKMICE: Urh Kastelic
Urh Kastelic, golman:
U početku se je vidjelo da imamo malo treme; vidjelo se da nismo bili pravi. Drugo smo poluvrijeme puno bolje otvorili i pokazali smo što možemo, ali morat ćemo još puno bolje kako bismo se nosili s najboljim timovima.
U nastavku turnira moramo odigrati još čvršću, agresivniju obranu, raditi više prekršaja. Također trebamo dobiti još više od igrača koji uđu s klupe.