Španci prejaki za BiH, odluka pada u Austriji - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Španci prejaki za BiH, odluka pada u Austriji

Španci prejaki za BiH, odluka pada u Austriji

Reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspela da iznenadi favorizovane Špance u Skenderiji. Vicešampion Evrope je slavio sa 25:19 (14:11) i potvrdio prvo mesto u grupi 3, dok će „Zmajevima“ za plasman na Euro 2018 u Hrvatskoj biti neophodna pobeda u poslednjem kolu kvalifikacija na gostovanju u Austriji.

Benjamin Burić je svojim odbranama održavao egal na startu, domaćin je serijom 3:0 izjednačio na 8:8, ali se sjajni čuvar mreže u finišu prvog dela povredio i morao na klupu.

Dosta dobro ga je zamenio Nebojša Grahovac, ali su Španci već vodili sa 12:8. Izabranici Đordija Ribere su odličnom odbranom otvorili drugo poluvreme, devet minuta nisu primili gol ali je i njihov napad zakazao, pa je na semaforu pisalo „samo“ 16:11 za goste.

Momci Bilala Šumana su u poslednjem naletu smanjili na 17:15, ali su u tom periodu propustili nekoliko prilika da smanje na gol zaostatka, što su Španci iskoristili da serijom od tri gola bez odgovora reše pitanje pobednika.

Fernandez je bio najefikasniji kod pobednika sa pet golova, koliko je na drugoj strani postigao i Terzić.

U okviru iste grupe, Austrija je slavila u Finskoj 39:36 (15:21). Odluka o drugom putniku na EP pašće u subotu, kada Austrija bude dočekala BiH. Domaćinu će za uspeh biti dovoljan i bod.