Srpkinje rutinski potvrdile plasman na SP - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Srpkinje rutinski potvrdile plasman na SP

Srpkinje rutinski potvrdile plasman na SP

Ženska reprezentacija Srbije igraće na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj narednog decembra. To je postalo jasno, ako ne odmah nakon žreba, onda nakon prvog meča protiv Italije u Padovi kada je zabeležena pobeda od 33:23.

Međutim, komforan rezultat nije opustio izabranice Ljube Obradovića, koje su i u revanć meču u niškom Čairu ubedljivo savladadle nejakog rivala rezultatom  34:16 (14:4).

SRBIJA – ITALIJA  34:16 (14:4)

Isključenja: Srbija 4, Italija 4 minuta

7m: Srbija 1/1, Italija 1/2

SRBIJA

Kolundžić 7 odb, Graovac 10 odb. – Radosavljević 3, Krpež Slezak 3, Miloević 1, Kuridža 1, Lavko 1, Damnjanović, Janjušević 1, Georgijev 2, Pop-Lazić 2, Obradović 6, Nikolić 4, Milošević 3, Stoiljković 4, Dmitrović 3

ITALIJA

Prunster 12 odb, Lukin 1 odb – Trombeta 1, Đorđi 1, Dala Kosta, Rotondo 6, Del Balzo 2, Kapelaro 1, Đilardi 2, Etaki, Dibona, Napoletano, Babo 1, Fanton, Ravas, Krosta 2

Dileme nije bilo od samog starta – odlična 5-1 defanzivna zona Srpkinja bila je nerešiva enigma za Italijanke. Gošće su tek u osmom minutu prvi put zatresle mrežu Nine Kolundžić, ali su do tog trenutka primile pet golova. Šuterski je odlično otvorila Jovana Stoiljković, potom su se nizali kontra napadu, a prednost bi bila mnogo ubedljivija od 9:2 koliko je iznosila u 18. minutu, da devojke u crvenim dresovima nisu tri puta promašile poptuno prazan gol sa svoje polovine, ili da golman Monika Prunster nije u par navrata intervenisala iz zicer situacija.

Međutim, jasno je već tada bilo da će Srbija ostvariti dvocifren trijumf. Selektor Obradović je mešao karte, potrudio se da sve devojke dobiju priliku, ali se to nije negativno odrazilo na rezultat – prednost je konstantno rasla, a na odmor se otišlo sa velikih 14:4, a u nastavku je prednost i dalje rasla, do maksimalnih 33:14 u 58. minutu. Sve rukometašice Srbije upisale su se u strelce izuzimajući golmane i Sanju Damnjanović