SPECIJALIZOVALI SE ZA SLOVENIJU: Nexe pevajući iz Kopera - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SPECIJALIZOVALI SE ZA SLOVENIJU: Nexe pevajući iz Kopera

SPECIJALIZOVALI SE ZA SLOVENIJU: Nexe pevajući iz Kopera

Tri gostovanja u Sloveniji ove sezone – bez poraza! I dok su se zaustavili na remijima sa Celjem PL i Gorenjem u SEHA Gazprom ligi, rukometaši našičkog Nexe-a odneli su ceo plen iz Kopera u meču trećeg kola EHF Kupa – 31:27 (16:13). Posle trijumfa nad Fincima u drugom kolu, pobedom pred 2.000 navijača u hali Bonifika, tim Hrvoja Horvata trasirao je put ka četvrtfinalu EHF Kupa što bi bio i najveći uspeh  u istoriji Slavonaca.

Igrač utakmice bio je Saša Barišić Jaman. Iskusni slovenački reprezentativac je devet puta bio precizan.

Revanš ove dve ekipe već je za sedam dana, kada momci Veselina Vujovića gostuju u Našicama.

RD KOPER: Dolenc 1, Gržetntič 2, Vlah 6, Krečič 2, Matijašević 1, Kocjančić (2 obrane), Postogna (5 obrana), Moljk, Zugan 1, Rapotec, Smolnik 4, Sokolič 3, Gucek, Sever, Planinc, Bratković 7.
Trener: Veselin Vujović

RK NEXE: Lelić (ukupno 3 obrane, 1 sedmerac), Šipić 4, Gadža 1, Leban 7, Eter 3, Zrnić 4, Mrđenović, Barišić Jaman 9, Manci Mičević, Buvinić 1, Jurić Grgić, Lavrič, Tomić 1, Pilipović (ukupno 7 obrana, 1 sedmerac), Brumen.
Trener: Hrvoje Horvat

SEDMERCI: Koper 2/4 (Smolnik 2/4), Nexe 2/2 (Barišić Jaman 2/2).
ISKLJUČENJA: Koper 14 minuta (Gržentič 2+2, Krečič, Moljk, Smolnik, Guček, Sever), Nexe 18 minuta (Lavrič 2+2+2, Mrđenović 2+2, Šipić 2+2, Leban, Brumen).