Pala Morača: Ferencvaroš odneo bodove iz Podgorice - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Pala Morača: Ferencvaroš odneo bodove iz Podgorice

Pala Morača: Ferencvaroš odneo bodove iz Podgorice

Rukometašice Budućnosti doživele su prvi poraz na domaćem terenu u ovoj sezoni EHF Lige šampiona. Favorizovani Ferencvaroš je slavio sa 23:24 (12:12), uz veliku podršku oko 200 svojih navijača, čija je pesma 60 minuta odzvanjala „Moračom“.

Hrabra igra izabranica Dragana Adžića ovoga puta nije bila dovoljna ni za bod, ali to ne bi trebalo da zaustavi crnogorskog prvaka ka putu do četvrtfinala, pošto bi Bitighajm ili Tiringer u naredna tri meča morali da osvoje najmanje pet bodova, što nije nimalo realno s obzirom na ono što su oba ova tima pokazala u dosadašnjem toku takmičenja.

Bez Eme Ramusović i sa rovitom Đurđinom Malović, „Plave“su uspele da se suprotstave snažnom protivniku, ali su propustile priliku da ostvare povoljniji rezultat – De Paula je primila nekoliko nesrećnih golova, Đurđina Jauković i Kristina Jauković su propustile da realizuju sedmerce u drugom poluvremenu, da bi u samom finišu ponestalo i svežine domaćem timu.

Čitavim tokom borba je bila neizvesna, Ferencvaroš je tek u 48. minutu prvi put stekao plus dva, ali je Milena Raičević to anulirala sa dva brza gola. Još jednom je Budućnost je uspela da nadoknadi taj zaostatak, ali je mađarski tim smogao snage da se ponovo odlepi – 24:22.

Dva minuta i 40 sekundi pre kraja, Jaukovićeva je smanjila na 24:23. Odbrana je odradila svoj deo posla, ali se isto desilo i na drugoj strani, pa Budućnost u poslednja dva napada nije imala rešenje za remi. Jaukovićeva je pokušala iz deveterca na isteku vremena, ali je taj zadatak za mladu Nikšićanku bio pretežak.

Budućnost: De Paula (devet odbrana i sedmerac), Marinović, Batinović, Ujkić 3, Konatar, Jauković 5 (1), Pletikosić, Laslo 1 (1), Malović, Premović 1, Brnović 3, Bulatović, Pavićević, Vukčević, Raičević 8 (2), Grbić 2.

Ferencvaroš: Sikora, Biro (devet odbrana i dva sedmerca), Šacl 2, Sučanski 2, Sekereš, Mesaroš, Van der Hejden 2, Marton 2, Lukač 4, Snelder, Pena 4 (1), Hafra 4, Faluvegi, Jovanović 1, Kovačić 3, Hornjak.