Stains spasio "Milionere": Flensburg i PSŽ podelili bodove - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Stains spasio „Milionere“: Flensburg i PSŽ podelili bodove

Stains spasio „Milionere“: Flensburg i PSŽ podelili bodove

U jednom od derbi mečeva 3. kola EHF Lige šampiona, Flensburg i Pari Sen Žermen su podelili bodove na severu Nemačke – 27:27 (14:13). Domaćin je upisao prvi poen nakon poraza od Barselone i Porta, a gost treći bod, posle poraza u Vespremu i trijumfa nad Dinamom.

Flensburg ima za čim da žali, jer je vodio čitavim tokom meča, i bio bliži pobedi u samoj završnici. Sjajni Benjamin Burić je ponovo briljirao, serijom odbrana vodio je svoj tim do 13:10 u 25. minutu. Međutim, u nastavku je zakazala realizacija momaka Maika Makule, pa je PSŽ  uspeo da preokrene.

Usledila je rezultatska klackalica, koju je nemački vicešampion prekinuo u završnici, poveo 25:23, pa 27:25, i došao nadomak pobede.

Međutim, nije uspeo da doradi posao do kraja. Stains je munjevitim solo prodorom probio odbranu i izjednačio 20 sekundi pre kraja, a Mads Mensah Larsen je lošim dodavanjem upropastio poslednju priliku domaćina da osvoji ceo plen.

Benjamin Burić je bio odličan sa 14 odbrana, jednom više od Žerara na drugoj strani.

Flensburg-Handewitt – PSG 27-27 (14-13)

Flensburg-Handewitt: Hampus Wanne 7, Franz Semper 4, Hans Mensing 4, Lasse Svan 3, Jim Gottfridsson 3, Simon Hald Jensen 3, Johannes Golla 2, Mads Mensah 1.

PSG: Mikkel Hansen 6, Ferran Sole 5, Luc Steins 5, Nikola Karabatic 3, Mathieu Grebille 2, Nedim Remili 1, Elohim Prandi 1, Dainis Kristopans 1, Kamil Syprzak 1. Luka Karabatic 1.