ŠTETA: Celjani ostavili bod ili dva na gostovanju nemačkom šampionu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ŠTETA: Celjani ostavili bod ili dva na gostovanju nemačkom šampionu!

ŠTETA: Celjani ostavili bod ili dva na gostovanju nemačkom šampionu!

Rukometaši Celja Pivovarne Laško ispustili su bod ili čak oba na gostovanju Rajn Nekar Levenu u Nemačkoj. Lagodan odnos koji nemački šampion ima prema elitnom klupskom takmičenju, malo je falilo da kazne slovenački šampioni, koji su u poslednjem minutu imali napad za izjednačenje, ali je gol Gala Marguča poništen zbog prestupa – 31:30 (16:15). Preostalo je dvadesetak sekundi da domaći „Lavovi“ sačuvaju loptu što su i učinili…

Vodilo je Celje PL u 47. minutu čak sa tri gola – 27:24, ali je Nikolaj Jakobsen, trener domaćih, shvatio da je đavo odneo šalu, pa smo u poslednjih desetak minuta videli bundesligaški RNL. U neizvesnoj završnici se igralo gol za gol, sve do poslednjeg minuta, kada su rumunske sudije dosudile prestup desnom krilu Celjana.

Najefikasniji u oba tima bili su Ekdal Du Ric i Miha Zarabec sa po sedam golova, a pamtiće se i partija srpskog čuvara mreže na golu Celjana, Ivana Gajića, koji je 14 uspešnih intervencija dodao i dva postignuta gola.