SRLS: Dragićević pogodio remi na Banjici - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija SRLS: Dragićević pogodio remi na Banjici

SRLS: Dragićević pogodio remi na Banjici

U zaostalom meču prvog kola rukometne Superlige Srbije, rukometaši Partizana i Metaloplastike remizirali su na Banjici 31:31 (14:13). Bod gostima doneo je iskusni Milutin Dragićević pogotkom iz sedmerca osam sekundi pre kraja .

Oba tima su počeli setonu po sistemu toplo-hladno, a na samom početku je delovilo da će oba poena otići u Šabac, kada je vicešampion države poveo sa 5:0. Međutim, izabranici Nenada Maksića su se brzo konsolidovali i do odlaska na odmor čak i preokrenuli rezultat, golom Kukića u 29. minutu.

Početkom nastavka viđena je rezultatska klackalica, da bi se crno-beli na ulasku u poslednjih 10 minuta odvojili na 28:25.  Ipak, Srdanović sa dva uzastopna  gola poravnava na 30:30 pet minuta pre kraja.  Mršulja donosi Partizanu novo vođstvo, a pivotmen Dragićević sa sedam metara bod Vukovićevom sastavu u poslednjim trenucima uzbudljivog dvoboja.

Lazar Kukić je sjajnu partiju krunisao sa devet golova, tri više od standardno efikasnog Živkovića. Kod gostiju, istakao se Vorkapić sa sedam, dok je Dragićević dao šest (četiri iz sedmerca).

U narednom, petom kolu, Partizan gostuje Dinamu a Metaloplastika Požarevcu.