STRUGA 2015: Benfika bolja od Egipćana - Seson prvi finalista - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa STRUGA 2015: Benfika bolja od Egipćana – Seson prvi finalista

STRUGA 2015: Benfika bolja od Egipćana – Seson prvi finalista

Rukometaši francuskog Sesona prvi su finalisti 43. međunarodnog turnira u Strugi. To su postali zahvaljujući pobedi portugalske Benfike nad egipatskom Al Zamalekom 34:28 (19:17) pred više od 1000 gledalaca na „ženskoj plaži“.

Puno smena u vođstvu obeležilo je prvih 30 minuta. U drugom delu prvog poluvremena, Zamalek je uspeo da se odvoji na +3, povede 9:6, a potom i 14:11 predvođen sjajnim El Ahmarom, strelcem 15 golova na večerašnjem meču. Međutim, usledila je serija grešaka Egipćana, što su njihovi rivali iskoristili da preokrenu serijom kontranapada u kojima je prednjačio Moreira (19:16).

benfika_zamalekBenfika je bolje startovala u drugom poluvremenu, povela 21:17, a deset minuta kasnije (43.) pisalo je 27:21. Tu prednost Egipćani nisu uspeli da ugroze do kraja.

Kod Benfike, Boragan je bio najefikasniji sa šest golova (jedan sedmerac), a Nikola Mitrevski je zabeležio šest odbrana, uz dva gola Dragana Vrgoča. Kod Egipćana, nepriskonoven je bio El Ahmar sa 15 golova (pet sa sedmeraca).