STRUGA 2015: Bešiktaš kroz "iglene uši" protiv Strumice - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa STRUGA 2015: Bešiktaš kroz „iglene uši“ protiv Strumice

STRUGA 2015: Bešiktaš kroz „iglene uši“ protiv Strumice

U neizvesnom meču na otvaranju 43. međunarodnog turnira u Strugi, Bešiktaš je savladao Strumicu (bivši Zomimak) 19:18 (10:8). Iako se činilo da bi turski šampion mogao lako da izađe na kraju sa drugim timom Makedonije, Strumičani su pokazali zube i na kraju umalo došli do remija…

Bešiktaš – Strumica 19:18 (10:8)
Bešiktaš: Demr, Kocić 17 odbrana + sedmerac – Ninčević 3, Goban, Dačević, Rašić 2, Buljubašić, Pribak 4, Bojar, Čalikcansan, Ozan 2, Don 7, Merca, Ašikoglu, Đukić, Jilmaz

Strumica: Vasilev, Mladenovski 2, Nakov, Pecakovski 2, Milosavljević 1, Trajkovski 6 odbrana + sedmerac, Sokolov, Dimitrievski 1, Boseovski 1, Stojanoski pet odbrana, Atanasov, Čanturia 3, Čizmović 3, Vezenkovski 1, Kulenović 1, Maić 3

Igrač utakmice: Miroslav Kocić (Bešiktaš)

Bešiktaš je od samog početka iskazao razliku u kvalitetu. Strumica je prvi pogodak postigla na isteku desetog minuta, a do tada je primila četiri, od kojih je tri postigao raspoloženi Nemanja Pribak.

Probili su Strumičani led, ali nisu uspeli da nađu dugoročnije rešenje za protivničku odbranu, koju je predvodio Miroslav Kocić sa ček 10 odbrana u prvih 30 minuta.

Prednost turskog tima je u dva navrata iznosila plus pet, 9:4 i 10:5, ali je makedonski predstavnik odigrao bolje u finišu prvog dela, te je pogodkom Pecakovkog par trenutaka pred odlazak na odmor smanjio na 10:8.

besiktas_nincevicPrednost Bešiktaša početkom nastavka održavao je David Rašić, kvalitetnim šutevima spolja.

STRUMIČANI DALI PRVI GOL U 10. MINUTU
BEŠIKTAŠ IMAO +5
ĐUKIĆ „POCRVENEO“ NA DEBIJU U NOVOM KLUBU
PRIBAK POSTIGAO PRVI GOL NA TURNIRU
NINČEVIĆ I ČIZMOVIĆ DOBILI ISKLJUČENJE ZBOG KOŠKANJA POSLE 78 SEKUNDI MEČA

Borbeni Strumičani su održavali aktivan rezultat, a golom Mladenovskog u 50. minutu smanjili na 16:15.

Samo minut kasnije, isti igrač je ponovo bio u centru pažnje, nakon što je Darko Đukić dobio crveni karton zbog starta nad njim.

Ta situacija je izazvala dosta nervoze i verbalnih prepirki, a Alen Kulenović je izjednačio na 16:16 (53.).

Demirezen se potrudio da Bešiktaš u poslednjih pet minuta uđe sa minimalnom prednošću. Tri minuta kasnije, Čizmović realizuje kontra napad i iznuđuje isklječenje Dačevića, a Sokolov propušta idealnu priliku za preokret, kada mu sjajni Kocić brani zicer iz novog protivudara.

Pribak je to znao da kazni i donese 18:17 turskom prvaku.

Boseovski potom koristi igrača više za novo poravnanje, ali leka za raspoloženog Rašića na drugoj strani nije bilo, pa se u poslednjih 60 sekundi ušlo rezultatom 19:18 za Bešiktaš.

Atraktivan pokušaj Čanturije „šraubom“, završio je u Kocićevim rukama, što je bila poslednja prilika Strumice da izbegne poraz.