Studenti vicešampioni u Mađarskoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Studenti vicešampioni u Mađarskoj!

Studenti vicešampioni u Mađarskoj!

Beogradska ekipa BHC Student osvojila je srebro na ‘’najskupljem’’ turniru Evrope – Salgo Cup. Ovaj turnir je deo evropske beach handball turneje i osvajaču donosi preko 600 poena u borbi za krov Evrope.

Studenti već nekoliko godina nastupaju po Evropi, a ovaj put su ponovili uspeh iz 2019. kada su takođe osvojili srebro, samo je tada to bilo na Univerzitetskim igrama u Zagrebu.

Na Salgo kupu učestvovalo je 18 ekipa među kojima su i najbolji španski, mađarski i poljski klubovi. Studenti su od 2020. godine ostali bez terena za rukomet na pesku u Beogradu, ali to ih ne sprečava da nastave da nižu pobede i donose međunarodne trofeje u srpske vitrine.

-Srebrna medalja je zaista velika stvar na ovako prestižnom turniru. Salgo Cup u rukometu na pesku može da se poredi sa nekim Grand Slam turnirom u tenisu. Toliko je jaka konkurencija i broj poena koji donosi. U četvrtfinalu i polufinalu pobedili smo 2 mađarska favorita i prošlogodišnjeg vicešampiona mađarskog prvenstva. U finalu smo tesno izgubili od još jedne vrhunske mađarske ekipe. Kod njih je ovaj sport mnogo razvijeniji i neuporedivo su bolji uslovi za treniranje. Kada bismo imali barem jedan teren u Beogradu na kom bismo mogli da treniramo, siguran sam da bi i zlatne medalje krenule da se nižu. – bio je komentar Rastka Aničića, kapitena ekipe BHC Student i nekadašnjeg evropskog MVP-ja u ovom sportu.

BHC Student je imao i najboljeg golmana turnira – Stevana Ćirića što samo potvrđuje da je srpski rukomet i dalje rasadnik talenata na koje se malo pažnje obraća.