Težak zadatak pred Butelom, Austrijanci stekli solidnu zalihu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Težak zadatak pred Butelom, Austrijanci stekli solidnu zalihu

Težak zadatak pred Butelom, Austrijanci stekli solidnu zalihu

U prvom meču drugog, ujedno i poslednjeg kola kvalifikacija za grupnu fazu EHF Lige Evrope. makedonski Butel poražen je na gostovanju Alpla Hardu 26:21 (11:8). Revanš meč na programu je za sedam dana u Skoplju.

Čitavim tokom meča, austrijski predstavnik bio je u vođstvu. Momci Kristijana Grčevskog pokušavali su da to promene, ali im nije uspevalo. Ipak, makar su zadržali pristojan zaostatak, ne dozvolivši protivniku da se ozbiljnije odlepi sve do 50. minuta, kada je na semaforu pisalo 21:15.

Dva minuta pre kraja, Butel je uspeo da prepolovi taj zaostatak, i imao je priliku da u finišu zaradi izgledan rezultat pred revanš, ali je Alpla Hard finiširao mini-serijiom 2:0.

U timu koji je u prethodnoj rundi eliminisao Eurofarm Pelister 2, najefikasniji je bio Luka Rašle sa deset golova. Na drugoj strani, pet golova Mirka Majića i jedan manje Filipa Nikolova.

Na golu Butela sjajan je bio Bojan Blaževski sa 14 odbrana, duplo više od Goluba Doknića na drugoj strani.