SP juniora: Bod kao kuća - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP juniora: Bod kao kuća

SP juniora: Bod kao kuća

IZ UBERLANDIJE
TOMISLAV LAURIĆ

Ulasci u utakmicu protiv čvrstih europskih timova postaju mala ‘noćna mora’ reprezentacije Srbije.

Rumunji su kopirali portugalski put do uspjeha – živjeli su od pogrešaka svojeg protivnika. Slaba realizacija i tek dva postignuta pogotka u 14 minuta dovela su Orliće vrlo brzo do neugodnog zaostatka od četiri pogotka, kakav se i održao do odlaska na odmor (13:9). U nastavku manji broj napadačkih pogrešaka daje i obrani više prostora da se dokaže. Zahvaljujući tome, Perićevi su puleni sredinom drugog dijela kreirali seriju od 5:0 i došli do boda (21:21) koji je obzirom na sve viđeno u meču velik kao kuća.

RUMUNJSKA U21 – SRBIJA U21 21:21  (13:09)
Gledalaca: 100
Isključenja: Rumunjska U21 xx minuta (xxx), Srbija U21xxx minuta (xxx)
Sedmerci: Rumunjska U21xxx, Srbija U21 xxx

RUMUNJSKA U21: Iancu 16+1 obrana, Bobeica; Thalmaier, Nistor 1, Ungureanu, Racotea 1, Militaru 4, Stroe, Rotaru 2, Sincelean 2, Voinea, Somlea, Szasz, Negru 6, Burlacu 5, Manescu

SRBIJA U21: Cupara9 obrana, Milosavljev3 obrane; Mladenović3, Popović, Radovanović 2, Jovanović, Pavlović 2, Terzić4, Đukić3, Sretenović1, Živković, Šotić 1, Radojković, Kurteš4, Mošić, Kukić 1
SEMAFOR: 0:1 (3′), 3:1 (8′), 6:1 (12′), 6:3 (16′), 9:3 (18′), 9:7 (24′), 11:7 (25′), 13:9 (30′), 15:10 (33′), 17:12 (40′), 17:14 (43′), 19:14 (45′), 19:19 (53′), 20:20 (57′), 21:21 (60′)

IGRAČ UTAKMICE:Ionut Iancu

Napadački problemi već viđeni u duelu protiv Portugala preselili su se i na utakmicu s Rumunjima. Povela je Srbija preko Sretenovića u trećoj minuti, ali više od deset minuta nakon toga nije postigla pogodak. Niz poluvisokih šuteva završavao je na rukama i nogama vratara Iancua (17 obrana), a na drugoj strani parala se mreža Perićevih nasljednika. Već u 12: minuti Rumunji su imali velikih 6:1.

Iako, činilo se da duel nikako neće otići u tom smjeru nakon što su Rumunji ostali bez Somlee, prvog graditelja igre, koji je nezgodno naletio na Terzića te presjedio ostatak utakmice. No, umjesto napadačkih poteškoća izbornik Ovidiu dobio je svog jokera. Militaru, gorostas koji inače igra isključivo obranu, odrađivao je kvalitetan posao i u napadu. S njegova tri vezana pogotka odvojili su se Ovidiuovi izabranici i na maksimalnih 9:3 u 18. minuti susreta.

Tek nakon njegove mini-serije probudio se i napad Orlića, a samim time olakšao posao i obrani. Šest minuta je mreža mirovala, dok se rumunjska u tom periodu zatresla četiri puta (9:7). Bilo je to dovoljno da Ovidiu pozove svoju prvu minutu predaha. Sa tri pogotka Negrua i jednim Burlacua odvojili su se Rumunji opet na +5 da bi Kurteš minutu kasnije postavio konačni rezultat poluvremena 13:9.

KLJUČNI MOMENTI UTAKMICE:
– RUMUNJI OTVARAJU MEČ SA 6:1
– MILITARU ODLIČNO MIJENJA OZLJEĐENOG SOMLEU

– CUPARA BRANI NEKOLIKO VEZANIH ZICERA (45-53′)
– NEGRU DOBIVA DIREKTNI CRVENI KARTON (48′)

– PAVLOVIĆ DRUGIM POGOTKOM OSIGURAVA BOD (60′)

Uvodni dio drugog poluvremena nije donio pretjerane novosti. I dalje se bila teška obrambena bitka na obje strane terena; jako teško se dolazilo do pogodaka. Nikakvih serija nije bilo pa se rumunjska prednost uspjela održati sve do 45. minute susreta (19:14).

A nakon toga kreće nekoliko ključnih momenata: Srbija preko ljevorukih Đukića i Terzića radi seriju 5:0, Đukić u međuvremenu uz pogodak iznuđuje i direktni crveni karton rumunjskog prvog lijevog krila Negrua te energičnim okretom prema klupi dodatno uzdiže ekipu. Osim rezultata, sve je pozitivnija bivala i atmosfera u Perićevom stožeru, vjerovalo se u potpuni preokret.

I bile su dvije prilike za to, ali je umjesto pokušaja ugrožavanja rumunjskih vrata dva puta urađena tehnička pogreška pa je Ovidiuov sastav početkom zadnje minute susreta imao prednost od minimalnih 21:20. Prebrojavanjem do lijevog krilnog Pavlovića uspjeli su Orlići izjednačiti za konačnih 21:21, a umalo da je došlo i do još jedne prilike za pobjedom. Pet sekundi prije kraja Rumunji su uputili jedno potpuno bezvezno dodavanje, no vremena za kontru ipak nije bilo dovoljno.

Ovakvim je raspletom situacije Srbija na svoj konto upisala treći bod te u grupi gdje svak pobjeđuje svakoga ostala u igri i za prvu poziciju, ali jednako tako joj prijeti i opasnost neprolaska u osminu finala ukoliko 25. jula u 20 sati po lokalnom, odnosno u tri iza ponoći po srednjeeuropskom vremenu ne uspiju pobijediti Riverinu selekciju Katara.

Španija – Portugalija 25:22
Katar – Angola 23:22